Психологи проти насилля!

В рамках щорічної акції «16 днів без насильства» викладачами кафедри психології було проведено ряд заходів, метою яких було донесення до студентів актуальності даної проблеми, розгляд можливих шляхів психологічної допомоги жертвам насилля та пропаганда відмови від насильства, профілактика виникнення таких проблем у студентському середовищі.

IMG_20151202_111641

Так, 1 грудня 2015 року, студенти першого курсу напряму підготовки 6.030103 Практична психологія взяли участь у перегляді кінофільму «Клас» з його наступним обговоренням та психологічним аналізом. Кінострічка розкривала сутність насилля в підлітковому колективі, проблема якого зараз постає особливо гостро. Під час обговорення студентами було виявлено не лише можливі причини виникнення таких стосунків між підлітками, а й шляхи психологічної допомоги постраждалим. Головним завданням кінолекторію було визначення методів та напрямів роботи психолога, батьків та вчителів щодо профілактики та запобігання виникненню такої поведінки в учнівських та студентських колективах. Обговорення стрічки проводилося у формі групової дискусії через призму професійної свідомості майбутніх психологів з викладачами кафедри психології Тетяною Малихіною та Наталею Сердюк, співробітником навчальної психолого-консультативної лабораторії Тетяною Ляхор і студентом-волонтером Артемом Воробйовим.

Фото1273

2 грудня 2015 року для студентів-психологів другого курсу кураторами академгруп було проведено диспут на тему «Насильство в сім’ї», оскільки саме це питання зараз дуже актуальне й впливає на подальше становлення особистості постраждалих. Теоретичний аспект проблеми розкрила доцент кафедри психології Людмила Кашкарьова, яка висвітлила можливі причини насилля у родині, типологію насильства, психологічні наслідки жорстокого поводження у сім’ї; ознайомила з законодавчою базою з питань попередження насильства в сім’ї.

Цікавою формою розгляду проблеми було проведення просвітницько-профілактичної настільної карткової гри «СТОП насильству», ведучою якої була старший викладач кафедри психології Олена Колпакчи. Гра спрямована на детальний розгляд питань запобігання насильству в сім’ї та жорстокому поводженню з дітьми, а також висвітлення механізму взаємодії органів та служб у сфері протидії вказаним явищам. Обговорення викликало у студентів неабиякий інтерес, «живі» емоції та прагнення допомогти тим, хто став жертвою насилля.

Таким чином, викладачі кафедри психології разом зі студентами-психологами сміливо говорять насильству – «Ні!».

Марина Богдан,
старший лаборант кафедри психології
Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв
Світлини з архіву кафедри

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print