Режисура – це спосіб життя

Режисер – це людина, яка мислить простором. Кожен вчитель, не зважаючи на фаховий напрямок, стикається з постановчою діяльністю: вистави, виховні заходи, конференції, уроки.

Задля виховання творчої індивідуальності, неповторної своєрідності особистості, що надасть унікальний характер результатам діяльності вчителя, студентам-історикам 3-го курсу гуманітарно-економічного факультету було запропоновано дисципліну «Організація і режисура виховних заходів» (викладач – к. пед. н., доцент  кафедри педагогіки Олександр Голік).

Нестандартні уроки творчої майстерності, навички режисера, розвиток інтелектуальних здібностей та творчого потенціалу, педагогічної техніки; уроки майстерності педагога в управлінні собою, техніки використання необхідного обладнання в педагогічній діяльності, культури мови педагога, організації педагогічної взаємодії, педагогічного такту, психолого-педагогічного аналізу і оцінки ефективності навчального заняття і виховного заходу, створення власних сценаріїв та ще багато цікавого очікувало на студентів.

Мета курсу – сформувати в кожного особливий тип, манеру, форму, концептуально-філософський склад художнього мислення; навчитися поєднувати в собі ряд театральних спеціальностей, а саме артиста, режисера, постановника, ведучого; ставати співвиконавцем своєї постанови, тобто уроку; розвинути свою індивідуальність до рівня митця, інакше він не набуде ефективності у формуванні особистості учнів.

Задля закріплення отриманих знань, студенти написали авторські сценарії шкільних свят, які стануть опорою на початку діяльності вчителя-режисера, та представили спільну роботу, яка продемонструвала набуті уміння та навички. Під час постановки п’єси режисер діє як організатор творчого процесу, як педагог, як творець, автор, суверенний представник мистецтва режисури. Таким чином, режисура для студентів є мистецтвом пластичної композиції спектаклю.

Для глядачів була представлена казка «Аліса в пошуках епохи». Метою вистави є залучення учнів 8-х класів до вивчення історії, пробудження інтересу до даного предмету. Студенти пройшли всі етапи підготовки свята: від формування ідеї до втілення її у життя. Сценарій, музика, декорації, образи, акторська та режисерська діяльність є результатами їх плідної праці.

Під час вистави глядач мав можливість бачити не просто відображення історичної реальності, а й певну ідеалізовану дійсність, у якій гранично акцентовані в чуттєво-образній формі як позитивні цінності, так і негативні. Персонажі, крім емоцій, наділені зовнішністю і рисами характеру.

Для присутніх було представлено фрагмент із життя маленької Аліси, яка так пристрасно не хотіла вчитися. Блукаючи епохами, знайомлячись з персонажами, дівчинка дізнається багато нового, що викликає в неї інтерес до історичної науки.

Фрагменти казки, історичні факти, професійно поєднанні у виставі, викликають відчуття естетичного задоволення та неабиякий інтерес до минулого.

1 2

3 4

 

Олена Сорокіна,
студентка гуманітарно-економічного факультету

Світлини Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print