Річниця “Кирилиці”

Факультет філології та соціальних комунікацій БДПУ відзначив дуже важливу і хвилюючу подію – учора, 9 грудня,  Культурно-інформаційний центр болгаристики “Кирилиця” святкував свій перший День народження.  

На початку торжества прозвучали державні гімни України та Болгарії. Ведучі – Анна Масалига та Олександр Хмеляр – студенти-філологи 2-го курсу розповіли, що минулого року наші болгаристи брали участь у багатьох подіях, дякуючи яким мали можливість дізнатися багато нового про історію і культуру Болгарії. Це і День рідної мови, і Баба Марта, і звільнення Болгарії від турецької залежності, і Тиждень болгарської історії та культури в болгарському товаристві «Родолюбіє» та День словʼянської писемності.

а2 а3

Голова центру Світлана Корнієнко зробила резюме до проведеної разом із Оксаною Червенко роботи і відзначила, що у центрі започатковано святкування Дня народних будителів Болгарії 1-го листопада, демонстрацію болгарських фільмів із обговоренням та навчання болгарським народним танцям, яке проводять хореограф Валентин Василєв (м. Варна) та музикант Димитр Цанков (м. Віден).

а5 а1

Директор Бердянського краєзнавчого музею, голова болгарського товариства імені Мишо Хаджийського Людмила Ноздріна привітала студентів і викладачів-болгаристів, подарувавши  для центру цікаві примірники книжок.

Привітали також звучали з вуст завідувача кафедри загального мовознавства і словʼянської філології, професор О. П. Колінько, викладача болгарської мови і літератури Лалки Денчевої (м. Габрово). Студенти читали вірші болгарською мовою,  виконали народний болгарський танок – хоро.

а10 а5 а6 а7

Лектор болгарської мови МДПУ ім. Б. Хмельницького Красимира Колева з болгарського міста Шумен  привітала нас з річницею і розповіла про те, що Центр болгаристики та лекторат болгарської мови, який діє при Мелітопольському державному педагогічному університеті ім. Б. Хмельницького 8 грудня 2016 року на базі Центральної міської бібліотеки ім. М. Лермонтова до 1100-річчя пам'яті святого Климента Охридського провів перші студентські болгаристичні читання. На конференції були студенти філологічних факультетів із Мелітополя, Запоріжжя, Бердянська. Вони зачитали свої наукові роботи, темою яких були пам’ятки старослов’янської писемності. Пані Колева нагородила дипломом за 1-е місце студентку 2 курсу ФФСК БДПУ Марину Фірсову. Для центру вона подарувала диск «Це Болгарія».

Привітав із річницею і побажав Божого благословення  болгаристам священик Української Православної церкви Покрови Пресвятої Богородиці Київського патріархату отець Ігор Ончев, який теж має болгарське походження і так само брав участь у Кліментових читаннях у м. Мелітополі. 

Родзинкою заходу стало виконання болгарської народної пісні таврійською болгаркою з с. Трояни Анастасією Манойловою –  студенткою 1-го курсу факультету ФППОМ нашого університету. Цей виступ можна назвати автентичним, бо дозволив присутнім перейнятися давнім минулим і відчути неповторність і оригінальність звучання болгарського співу.

Закінчилось свято урочистим привітанням відповідальної за виховну роботу в БДПУ, доцента Анети Омельченко, яка побажала Культурно-інформаційному центру болгаристики “Кирилиця”  процвітання й творчої наснаги, подальших успіхів у їх праці.

Олександр Хмеляр,
студент-журналіст БДПУ
Світлини автора

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print