Рідна мова калинова

Про відзначення Міжнародного дня рідної мови
в Інституті філології та соціальних комунікацій БДПУ

мова2Традиційно в Інституті філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету проводяться виховні заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови, мета яких у виховуванні патріотичних почуттів, інтерес до рідного слова як неоціненного духовного багатства народу та до мов інших національностей.

В інституті протягом тижня проходив конкурс стіннівок, де було представлено українську, англійську, російську, болгарську, польську, французьку та німецьку мови. Переможницею стала студентка 41-а групи Л. Пилипенко зі стіннівкою «La Francophonie».

Викладачі кафедри української мови та методики викладання фахових дисциплін доценти В. Юносова та Н. Павлик зі студентами другого курсу написали конкурсний диктант з української мови (роздуми К. Ушинського про виняткову роль рідної мови в житті кожного народу і нації). Кращими визначено роботи студентів 21 групи О. Савчука, Т. Сушич та 22 групи В. Коновал. Доцент кафедри С. Глазова на факультеті комп’ютерних та енергозберігаючих технологій БДПУ організувала і провела творчий конкурс на тему «Роль української мови у виборі майбутньої професії». Студенти 2 курсу написали твори, у яких обґрунтовували необхідність знання української мови, вміння користуватися нею в повсякденному житті, а також у професійній сфері. Кращі твори були у студентів 202-в групи Д. Малюкова та 202-б групи Х. Салікової.

Діяльність викладачів інституту не обмежується лише стінами університету. Студенти інституту разом із викладачами кафедри загального мовознавства та слов’янської філології доцентами С. Корнієнко та О. Червенко 21 лютого відвідали в Художньому музеї імені Бродського відкриття Днів болгарської культури. Організаторами виступили Товариство болгарської історії та культури «Родолюбіє» (керівник – Л. Савченко) та Культурно-інформаційний центр болгаристики «Кирилиця» (керівник – С. Корнієнко). Ведучими свята були студенти інституту – О. Хмеляр, Є. Любчук та О. Литвин. На заході студенти ознайомилися із предметами болгарської культури, побуту, побачили виставку картин, презентацію болгарської мови, музики, пісні та кухні, взяли участь у майстер-класі, як танцювати болгарський «хоро». У місцевій ЗОШ №2 (директор – Р. Мілай) 26 лютого, на святі до Дня рідної мови, з вітальним словом виступила доцент кафедри Г. Вусик.

Бережімо рідне слово, бо в ньому сила нашого сьогодення і поступ майбутній.

«Університетське Слово»
(за матеріалами ІФСК БДПУ)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print