Рік англійської мови у Бердянську стартував

OLYMPUS DIGITAL CAMERAНельсон Мандела колись сказав: «If you talk to a man in a language he understands, that goes to his head. If you talk to him in his language, that goes to his heart» («Якщо ви розмовляєте з людиною мовою, яку вона розуміє, ви звертаєтесь до розуму. Якщо ви спілкуєтесь з нею її рідною мовою, тоді звертаєтесь до серця»). Складно не погодитися з цією мудрою думкою, адже знання іноземних мов і вміння ними користуватися у сучасному глобалізованому світі апріорі є ознакою високого рівня професіоналізму та культурного розвитку особистості. Тим більше зростає актуальність цих знань у нашій країні, яка впевнено інтегрується до європейського економічного, культурного і науково-освітнього простору й будує імідж інтелектуальної та духовної держави.

Кафедра іноземних мов і методики викладання є одним з найдавніших навчальних підрозділів БДПУ. Упродовж своєї понад 60-річної історії вона плекає традиції якісної філологічної освіти та популяризації професійного вивчення іноземних мов, зокрема англійської, німецької, французької. Колектив кафедри активно співпрацює з найкращими вишами України і Європи, Корпусом Миру і Regional English Language Office при Посольстві США в Україні, центром німецької культури «Freundschaft» і, звісно, з міськими загальноосвітніми закладами.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Так, з метою профорієнтації доценти кафедри іноземних мов і методики викладання БДПУ Оксана Халабузар і Богдана Салюк відвідали фестиваль англомовних країн «Англійська долає кордони», що відбувся 25 лютого 2016 року в ЗОШ №11. Цей фестиваль відкрив загальноміський проект «Рік англійської мови у Бердянську: крок за кроком!», а його організаторами виступили Відділ освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради та Бердянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11. Учасники цього чудового дійства – учні всіх загальноосвітніх шкіл та гімназій нашого міста – презентували англомовні країни світу через їхні культурні традиції, історію, географію. Завдяки головним героям фестивалю – найкращому детективу світу Шерлоку Холмсу та його вірному товаришу доктору Ватсону – гості змогли помандрувати таким країнами, як Великобританія (ЗОШ №11), США (ЗОШ №2, ЗОШ №7), Канада (гімназії №2 і №3), Австралія (ЗОШ №1, НОК №1), Індія (гімназія №1 «Надія», БМЛ), ПАР (БСШ №16, ЗОШ №6), Шрі-Ланка (ЗОШ №9), Ямайка (ЗОШ №20), Філіппіни (ЗОШ №3, ЗОШ №13), Сінгапур (ЗОШ №4), Ірландія (ЗОШ №5).

Маленькі ірландські лепрекони, ковбої з Дикого Заходу, Шекспірівські Ромео і Джульєтта, південноафриканське левенятко, актори індійського Боллівуду своїми виступами ніби перенесли глядачів фестивалю до рідних країн, заворожили піснями і танцями. Австралійці та канадці принадили всіх присутніх розповідями про прекрасну і життєдайну природу країн кенгуру і кленового листочка. Нікого не залишила байдужим і чарівна та, водночас, трагічна легенда про походження Островів Сестер у Сінгапурі. А от поринути в екзотичні краєвиди і культуру Шрі-Ланки, Ямайки та Філіппін допомогли завжди гостинні острів’яни.

Тож, завдяки талановитим учням, їхнім педагогам і організаторам фестивалю переконуємося, що володіння англійською мовою дійсно здатне подолати кордони між націями і державами, допоможе представити і поділитися культурною та історичною спадщиною власної країни з цілим світом, адже насправді лише розмаїття об’єднує.

Богдана Салюк,
доцент кафедри іноземних мов
і методики викладання


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print