Розпочав роботу читацький клуб

Творять не тільки письменники, а й читачі

Г. Ібсен

На кафедрі зарубіжної літератури та теорії літератури (http://bdpu.org/faculties/ffsk/structure-ffsk/kaf-zar-lit/) факультету філології та соціальних комунікацій 3 листопада ц. р. пройшло перше засідання читацького клубу «Калліопа». Студенти й викладачі факультету обговорювали роман популярної американської письменниці Марти Холл Келлі «Бузкові дівчата» (видавництво «Нора-друк», 2017). Кожен із присутніх поділився власними враженнями від роману. Куратор засідання, професор Софія Філоненко (http://bdpu.org/faculties/ffsk/structure-ffsk/kaf-zar-lit/composition-kaf-zar-lit/filonen/), ознайомила присутніх із деякими фактами з біографії авторки, історією написання роману, висловила своє ставлення до твору: «"Бузкові дівчата" – це достовірна й зворушлива історія війни й повоєнного часу, прочитана крізь призму жіночого досвіду, досвіду цивільних – американців, французів, німців, поляків. Це історія про стоїцизм, про жіночу дружбу, про моральний спротив, про те, як залишитися людиною в нелюдських обставинах. Це історія про волонтерство і про небайдужість, така близька всім українцям сьогодні».

Кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури запрошує всіх, хто бажає, на засідання клубу. Адже це можливість почути альтернативну думку і поглянути на прочитане під іншим кутом, спробувати донести своє бачення і зацікавити ним слухачів. Крім цього, книжковий клуб неймовірно розширює наші горизонти: ми пропонуємо читати такі твори, про які раніше не чули і які, можливо, не прочитали б самі. Вибір книжкового клубу мотивує студентів і викладачів взятися за маловідомих для них авторів, знайти нового улюбленого письменника, твір або цілий жанр. Тож не можна не погодитися з відомим французьким філософом і письменником  Д. Дідро: «Люди перестають міркувати, коли перестають читати. Ні про що не думає лише той, хто нічого не читає».

Наступне засідання читацького клубу відбудеться в середині грудня 2017 року, читаємо роман «Не відпускай мене» Кадзуо Ісігуро, британського письменника японського походження, лауреата Нобелівської премії з літератури 2017 року. Запрошуємо всіх!

IMG_3786

IMG_3791

 

Ганна Александрова,
к. філол. н., доцент кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури

Світлини з архіву кафедри

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print