Розвиваючи дослідження професора Стирова

21 лютого в Запоріжжі проходив третій тур ІІ-го (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук (МАН) в Запорізькій області 2015-2016 н. р. Захист робіт проходив на базі Запорізького національного університету.

На відділеннях фізико-технічного профілю (відділення математики, фізики і астрономії, технічних наук, комп’ютерних наук та ін.) в Запорізькій області було представлено понад 200 учнівських наукових робіт з даної тематики.

Серед переможців – робота з напрямку експериментальна фізика учениці 11 класу Бердянської ЗОШ №16 Валерії Кравченко “Отримання наноструктур типу діод Шотткі та їх використання для перетворення хімічної енергії в електричну”.

Робота виконана під науковим керівництвом асистента кафедри фізики БДПУ Сергія Сімченка й зайняла 2-ге місце серед поданих проектів по Запорізькій області.

Безымянный

У роботі досліджується найбільш актуальна проблема сучасної фізики, а саме: що відбувається з енергією, яка вивільняється при протіканні екзотермічних реакцій на поверхні твердих тіл. Ця проблема актуальна для розуміння таких фундаментальних процесів на поверхні твердого тіла, як адсорбція, епітаксія і ріст кристалів, а також відкриває фізичну суть каталітичних процесів на поверхні твердих тіл. Багато з цих процесів мають відношення до енергетики, зокрема до водневої енергетики, тобто до прямого перетворення хімічної енергії в електричну.

2

Подібні перспективні дослідження на нашій кафедрі почали проводитись ще під керівництвом доктора фізико-математичних наук, професора Владислава Стирова, а подальший розвиток досліджень в цьому напрямку продовжує молодий вчений Сергій Володимирович. Під його керівництвом студенти та учні старших класів неодноразово ставали переможцями наукових конкурсів та займали призові місця серед науково-дослідних проектів Малої академії наук.

Науковий керівник і автори роботи висловлюють подяку за критику та корисні дискусії проректору з науково-педагогічної роботи БДПУ Ігореві Рогозіну, вчителям Вікторії Шадріній та Володимиру Шадріну за допомогу з теоретичної підготовки учнів.

Колектив кафедри бажає Сергію Сімченку та його вихованцям подальших успіхів у царині наукових досягнень.

Валерій Кідалов,
доктор фізико-математичних наук, 
професор, завідувач кафедри фізики БДПУ 
Світлини з архіву факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print