Ще раз про Міжнародний молодіжний науковий форум у Бердянську

19-20 вересня 2014 року в Інституті філології та соціальних комунікацій БДПУ відбулася ІV Міжнародна наукова конференція молодих учених «Мова і соціум: етнокультурний аспект».

Приємний сонячний ранок привітав учасників та сприяв гарному настроєві та твердій готовності до роботи. Усього заявлено понад 140 учасників, які представляли Україну, Росію, Болгарію, Словаччину, Польщу, Білорусію, Грузію, Крим. Взяло участь у роботі конференції понад 100 молодих науковців: викладачів, аспірантів, магістрантів, студентів, школярів.

Організаторами конференції виступили Шуменський університет імені Костянтина Преславського (Республіка Болгарія), Національний дослідницький Мордовський державний університет ім. М. П. Огарьова (Російська Федерація), кафедра загального мовознавства та слов’янської філології Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ.

Міжнародну конференцію було розпочато роботою пленарного засідання, на якому з вітальними словами виступили координатор міжнародної діяльності БДПУ, доктор історичних наук, професор Лиман І. І., директор Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ, кандидат філологічних наук, доцент Сердюк А. М., заступник директора Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ з навчально-методичної роботи, кандидат філологічних наук, доцент Сєнічева О. А.,заступник директора Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ з наукової роботи, кандидат філологічних наук, доцент Журавльова С. С., завідувач кафедри загального мовознавства та слов’янської філології, доктор філологічних наук, професор Колінько О. П.

IMG_0880

Цікаві та різнопланові доповіді молодих науковців з різних країн: Путкарадзе Тамаза (Батумі, Грузія), Яновського Олега (Мінськ, Білорусія), а також України Василькової Ірини (Маріуполь), Коваленко Анни та Вишнівської Анни (Бердянськ) стали гармонійним продовженням роботи пленарного засідання.

По закінченню пленарного засідання насичений день конференції було продовжено екскурсією містом під гаслом «Бердянськ – перлина Приазов’я», на якій учасники насолодилися мальовничими морськими краєвидами та відвідали оригінальні пам’ятники-візитівки міста.

У рамках конференції було проведено засідання круглого столу, присвячене 120-й річниці з дня народження видатного російського філолога Віктора Володимировича Виноградова, а також тематичні секції, такі як «Психоетнолінгвістичні тенденції в сучасних дослідженнях соціуму», «Соціологічний аспект вивчення мовних одиниць», «Мова ЗМІ у соціокультурному просторі», «Слов’янські мови у їхній специфіці та взаємодії», «Типологія мовних символів», «Славістика в умовах глобалізації», «Текст і дискурс: художній, науковий, публіцистичний», «Схід і Захід: міжкультурні комунікації», «Переклад: статус, проблеми, аспекти», «Літератури світу у їх перспективі», «Сучасні технології викладання філологічних дисциплін» на яких обговорювалися актуальні питання лінгвістики, методики, соціальних комунікацій та літературознавства на матеріалі різних мов.

IMG_0854 IMG_0839 IMG_0840 IMG_0851

Другий день конференції відзначився продовженням роботи секцій та підбиттям підсумків роботи конференції. У результаті було відзначено кращі доповіді та ухвалено рішення про публікацію доповідей у збірнику студентських статей «Філологічні студії» та у фахових збірниках «Актуальні проблеми слов’янської філології» та «Наукові записки БДПУ. Серія: філологія». Завершальна екскурсія до краєзнавчого музею міста і до музею ім. П. П. Шмідта ознайомила гостей з історією засвоєння та становлення м. Бердянськ.

У подальшому сподіваємося на плідну роботу та бажаємо молодим науковцям успіхів, натхнення, творчих здобутків, плідної роботи і чекаємо на наступній конференції.

Тетяна Нікішина,
старший викладач кафедри
загального мовознавства та
слов’янської філології

Світлини з архіву інституту


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print