Щоб кваліфіковано допомагати – ніколи не припиняй вчитися

Сьогодні українці переживають не найкращі часи. Компетентної психологічної допомоги вимагають всі верстви населення, і кожна категорія потребує особливих навичок від спеціаліста. Тому кожному професіоналу, що працює в даній сфері, важливо постійно підвищувати рівень знань та оволодівати новим досвідом, вміти розуміти психологічний стан кожного клієнта та без засуджень приймати його особистість.

??????????????????????????????? IMG_5191

Саме усвідомлення цієї мети зібрало більш як 200 учасників з усіх куточків України у Львові на Міжнародному семінарі-тренінгу «Попередження посттравматичного стресового розладу (ПТСР) в Україні». Співробітники БДПУ старший викладач кафедри психології Олена Колпакчи та старший лаборант кафедри психології Марина Богдан також брали участь в даному заході, що був організований громадською організацією Development Foundation разом із координаційною радою з питань душ пастирства у кризових ситуаціях Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви.

 12803047_834982653314333_5865075027074679225_n IMG_20160310_104819 10151619_749127078521842_387227451_n

Ведучий Френк П’юселік – доктор психології, консультант, тренер, автор розробок у галузі психотерапії та реабілітації алкогольної та наркотичної залежності, засновник вчення про «Правила війни» розкрив психологічні особливості трансформації свідомості солдатів та ефективні методи надання їм психологічної допомоги. На тренінгу під час теоретичної частини було розглянуто головні правила бою, симптоми РТСР та конкретні методи роботи з кожним з них, визначено правила спілкування з бійцями щодо екологічного відновлення їх позитивного емоційного стану, запропоновані карти адаптації демобілізованих солдат до умов мирного життя.

Френк пройшов не одну війну й на власному досвіді пережив симптоматику ПТСР, тому його лекції носили цінний характер і дозволили кожному учаснику, чи то психологу, капелану, волонтеру, студенту, чи просто небайдужому волонтеру, відчути важливість спільної справи. Адже солдати захищають нашу країну, а від нас як від професіоналів залежить їх психологічне благополуччя.

Ми вдячні організаторам за теплий прийом в славетному місті Львові та за те, що роблять таку важливу справу – дають можливість допомогти тим, хто цього потребує. Думаю, отриманні знання та набутий практичний досвід стане в нагоді кожному професіоналу, що візьме за мету надавати психологічну підтримку солдатам та їх сім’ям.

Марина Богдан,
старший лаборант кафедри психології
Інституту-психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ
Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print