Школа Баби Марти

   Першого березня в Болгарії відзначається свято Баби Марти – день початку весни. Із Бабою Мартою повʼязаний найвідоміший звичай – виготовлення мартиниць – оберегів з білих та червоних ниток, які 1-го березня дарують одне одному з побажаннями здоровʼя, щастя та успіху. Прикрашають ними домашніх тварин, щоб були здорові, а також дерева, щоб плодоносили.

_Dj4qQUUHLc 1YZVbj_McHs aiW99O9lnUs AxUm11T9Wm4

   У цьому році до свята Баби Марти студенти факультету філології і соціальних комунікацій започаткували нову традицію. Напередодні свята, 28 лютого, було проведено майстер-клас, організований викладачами Оксаною Червенко та Світланою Корнієнко, а також студентами 2 курсу Марією  Кальмою та Ілоною Поповою з виготовлення символічних мартиниць і ляльок-мотанок. Студенти розповідали про обряди та звичаї святкування Баби Марти. Мартиниці, зроблені власноруч, подарували гарний настрій усім студентам і бажання кожного року відзначати це свято.

zuTzVyoewzg JM6tvewe3Uw L2QOlWipLd0 wpqQjy4l66o

   А вже наступного дня, 1 березня, студенти 2 курсу мали змогу відзначити свято Баби Марти разом із болгарським товариством «Родолюбіє» і прикрасити мартиницями дерева біля міськвиконкому. Оскільки у Бердянську третя частина населення – болгари, то цілком природно, що саме з цієї символічної події починається весна для багатьох бердянців кожного року.

Марія Кальма,
студентка 22-ї групи факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ
Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print