Сьогодні – День філолога

«Філолог – це вчитель
повільного читання» – Фрідріх Ніцше

«25 травня всі лінгвісти, вчителі російської та української мов, перекладачі, випускники та студенти філологічних факультетів відзначають День філолога. Всі ці люди нерозривно пов'язані з вивченням історії, сутності та використання мов — однієї зі складових духовної культури кожного цивілізованого суспільства.

Вважається, що поява філології як науки пов'язана з розвитком грецької та латинської мов, а також санскриту. Історія сучасного Дня філолога почалася десь в XVII-XVIII століттях, коли філологія виділилася в окрему науку. Спочатку ця наука вивчала стародавні культури, складовими частинами яких були мистецтво, філософія, історія і, звичайно ж, мова. Поступово саме останній з перерахованих аспектів став основним у розвитку філології. Хоча філологічний аналіз неможливий без урахування історичний процесів в розрізі певного часу.

День філолога відзначають також викладачі літератури, літературознавці, літературні критики, які довели нерозривність живого та письмового слова. Сьогодні література є дзеркалом розвитку будь-якої мови» – за матеріалами сайту http://beyond.ua.

Щиро здоровимо й університетських філологів,
в тому числі й ректора університету,
професора Вікторію Зарву з професійним святом!

«Університетське Слово»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print