Сьогодні – День української писемності та мови

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем –  це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 “Про День української писемності та мови”. В Указі зазначено: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця”.

У День української писемності та мови за традицією покладають квіти до пам'ятника Нестору-літописцю; визначають найкращих популяризаторів українського слова; заохочують видавництва, що випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти України і Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників –  понад 5 млн з 20 країн світу.

Сьогодні на Українському радіо традиційно на честь Дня української мови  відбудеться традиційний Всеукраїнський диктант національної єдності. Написання радіодиктанту буде супроводжуватися двогодинним марафоном, під час якого ведучі Аліна Акуленко та Роман Коляда будуть розповідати про історію акції, нинішніх спонсорів, призи, а також разом з гостями студії міркувати про те, що таке радіодиктант – перевірка грамотності або громадянська позиція.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print