Сьогодні – Преображення Господнє

«Що посієш, те й пожнеш» – БІБЛІЯ

19 серпня весь християнський світ відзначає свято – Преображення Господнє. Поява цього церковного свята пов'язана з появою Господа перед своїми учнями. Свідками Преображення Господнього стали Петро, Яків, Іван, які побачили над горою Фавор обличчя Господа та його білий одяг. Тоді з'явилися пророки Мойсей та Ілля, які говорили з Господом.

Церква трактує Преображення Господнє як день з'єднання Божества і людини в образі Ісуса Христа. Преображення Господнє – одне з найбільших церковних свят. В народі його іменують Другим Спасом або Яблучним Спасом.

У мирському суспільстві Преображення Господнє – це свято врожаю. У цей день люди освячують у церквах дари землі, особливо яблука. Саме тому це свято й назвали Яблучним Спасом. Існує повір'я, що матерям, які поховали своїх дітей, і дітям, які залишилися без матерів, не можна їсти яблука до Спаса.

Преображення Господнє по-своєму святкують і пасічники: освячують вулики й пригощають медом сусідів, знедолених людей та сиріт…

(За матеріалами Beyond.ua)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!

About Олександр Степаненко

In The Name Of The Moon!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *