Сьогодні, у Міжнародний день солідарності журналістів…

Фоторепортаж

Студенти разом із викладачами ІФСК БДПУ традиційно вшанували пам’ять загиблих журналістів та ініціювали обряд посвяти першокурсників у журналісти.

У цей день, 8 вересня, у 1943 році, в Берліні, був страчений фашистами чехословацький журналіст, літературний і театральний критик, публіцист, активіст чехословацької компартії Юліус Фучик. Навіть у нацистських катівнях Юліус не залишив професію і встиг написати книгу «Репортаж з петлею на шиї», за яку був посмертно у 1950 році удостоєний Міжнародної премії Миру.

За версією інформаційного агентства 112.UA, з початку нинішнього року в Україні загинуло 6 журналістів, зафіксовано 249 нападів на представників ЗМІ, повідомляє Інститут масової інформації. Із загиблих в Україні журналістів один представник українських ЗМІ – В’ячеслав Веремій, також італійський фоторепортер Андреа Роккелі і його перекладач, громадянин РФ, Андрій Миронов. Троє інших – представники російських ЗМІ, працівники ВГТРК Ігор Корнелюк і Антон Волошин, а також оператор "Першого каналу" Анатолій Клян. У полоні за цей рік побувало 55 журналістів і 50 зазнали залякування і погрози. Також відомо, що 24 журналіста були змушені покинути свої будинки через погрози, пов'язаних з професійною діяльністю.

Ситуація в країні – нестабільна і сприяє імпульсивним діям та агресивним висловлюванням. Проте журналістам не варто забувати про відповідальність перед тими, хто доручає їм бути четвертою владою – народом України.

У день солідарності журналістів по всій планеті проходять збори та конференції, на які приїжджають представники цієї професії з різних країн світу. На цих заходах представники четвертої влади діляться своїм журналістським досвідом і відзначають найдостойніших у своєму середовищі. Так, Пулітцерівська премія – одна з найпрестижніших нагород США в галузі літератури, журналістики, музики і театру – майже завжди вручається 8 вересня, у міжнародний день солідарності журналістів.

Кафедра соціальних комунікацій має свою традицію. Уже четвертий рік поспіль викладачі та студенти стають свідками посвячення у професію студентів-першокурсників (див. світлини).

DSC_0167 DSC_0195 DSC_0242

"Університетське Слово"
(за матеріалами кафедри)

Світлини Аліни Голованової,
студентки 24 групи ІФСК


Поділитися:

  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Blogger
  • Мой Мир
  • Одноклассники
  • Print
  • RSS
comments powered by HyperComments

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!

About Олександр Степаненко

In The Name Of The Moon!