Сьогодні – Великий (Чистий) четвер

«17 квітня в 2014 році православні християни відзначають Великий (Чистий) четвер. Цей день є нагадуванням людству про Таємну вечерю, на якій Ісус закликав усіх своїх учнів до прояву братської любові і смиренності по відношенню один до одного. На знак цього він омив апостолам ноги і провів обряд Святого Причастя.

На Великий (Чистий) четвер у церкві обов'язково правлять службу, під час якої розповідають про земні страждання Ісуса. У цей день люди починають готуватися до самої Пасхи. Ця підготовка полягає не тільки в приготуванні страв для святкування Великодня (пасок, фарбованих яєць і т. д). Головне, що повинна зробити кожна віруюча людина, — прийти посповідатися, причаститися, щоб очистити не тільки будинок, але і душу свою.

Однією з традицій святкування Великого четверга є прибирання будинку від накопиченого за зиму сміття. Важливо також зібратися у дворі, щоб природа також могла радіти приходу весни. В цей день потрібно прокинутися Чистий четвер ще до сходу сонця, щоб покупатися. Цей обряд символізує очищення від гріхів. Про настання Чистого четверга повинні говорити кожен предмет і кожна річ, які слід зробити ідеально чистими.

У 2014 році Великий четвер і в західних християн відзначають 17 квітня. Цей день також називають Страсним четвергом або Чистим четвергом, який припадає на Страсний тиждень.

Одним з головних звичаїв Великого четверга можна назвати спогад про Тайну Вечерю та Святе Причастя. У Чистий четвер прийнято правити кафедральну службу, яка покликана освятити світ. А самі священики в цей день оновлюють обітниці.

Таємній Вечері присвячується окрема меса в день Великого четверга. Її обов'язковою частиною є обмивання ніг парафіян, яке проводять священики. Саме принесенням Святих Дарів (хліба і вина). Їх зберігають у Великий четвер у західних християн каплиці до наступного дня. Цей обряд символізує події, пов'язані з арештом і ув'язненням Христа під варту.

На Великий четвер у західних християн прийнято освячувати хліб і вино, яким причащаються на Пасху» – за матеріалами з сайту http://beyond.ua.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print