Сьогодні – Всесвітній день поезії

«Поезія — це не «найкращі слова
в найкращому порядку»,
це вища форма
існування мови»
— Йосип Бродський.

«Рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО Всесвітній день поезії був призначений на 21 березня. Це свято відзначається з 1999 року. Формально всі найголовніші заходи на честь поетів усього світу проводяться в Парижі, оскільки саме там розташована штаб-квартира цього структурного підрозділу ООН.

Рішення про встановлення Всесвітнього дня поезії було прийнято в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. Вона формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів. Основна мета Всесвітнього дня поезії — дозволити невеликим видавництвам, які несуть поезію в маси, заявити про себе як можна голосніше. Крім того, представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.

Всесвітній день поезії — це ще й нагадування всім сучасникам про великих поетів, які своїм твердим словом впливали на долі цілих держав і завжди були в пошані» – за матеріалами з сайту http://beyond.ua.

Степан Герилів
НАЗБИРАЮ

Назбираю в жменю літер
І розкидаю, щоб вітер
Їх поніс від мене в слові
Аж до пристані Любові…

Назбираю літер в жменю
І вплету у теревені,
А провіє серця сито –
Вийде ніжно-теплий злиток…

Літер в жменю назбираю –
Душа арфами заграє,
Бо я реченням із літер
Нині сум із неї витер…

img_21_03_2014_1


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print