Сон – основа міцного здоров’я і кращої праці

art-anime-art-anime-parenБільшість людей у своєму житті думають про роботу, гроші або різні проблеми, тому іноді сон відходить на задній план – і це головна помилка. Якщо постійно працювати до пізньої ночі, часто відкладати сон на «потім», то згодом продуктивність вашої праці набагато знизиться, з'являться проблеми зі здоров'ям, і ви вже не будете працювати заради грошей на бажане,  перш за все, ви будете витрачати зароблене тяжкою працею на ліки. Тож для чого ви працюєте? 

Так, іноді потрібно зосередитись на роботі, і навіть для цього відкласти сон, але не можна робити так постійно. Ваша увага, пам’ять та інші функції погіршуються і всі завдання ви робите гірше та повільніше. Було проведене дослідження, в якому виявилося, що через недосипання, бізнес в США втрачає в середньому за рік 100 мільярдів доларів. 

Скільки потрібно спати, щоб бути зарядженим на весь день? Спираючись на дані досліджень, дорослій людині необхідно від 7 до 9 годин сну на добу для високої продуктивності. Також, під час сну значно швидше відбувається загоєння ран, опіків, мозок відновлює емоційний запас нервових клітин. Процес протікає корисніше, якщо перед цим прогулятися  20-30 хвилин, а потім прийняти теплий душ. Їсти рекомендовано мінімум за 2 години, на повний шлунок не можна лягати спати. 

Пам’ятайте, життя цілком залежить від повноцінного нічного відпочинку. Спіть міцніше! 


Валерія Дзюбан, 
студентка-журналістка БДПУ,
практикантка «УС». 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print