Справжня платформа для міжкультурних комунікацій

Цього року вперше Європейський молодіжний парламент (ЄМП) був організований в Азербайджанській Республіці (м. Ганджа, 20-24 серпня 2014 р.). Близько 50 делегатів з Європи та Азербайджану взяли участь в його роботі, а делегаткою від України була асистент кафедри історії України Бердянського державного педагогічного університету, співробітниця НДІ історичної урбаністики Юлія Королевська (див. світлини).

P8200568P8210611 P8230411

Європейський молодіжний парламент є однією із загальновизнаних та результативних молодіжних організацій в Європі. Сесії парламенту організовуються на регіональному, національному та міжнародному рівнях, в яких тисячі молодих людей беруть активну участь. Молодіжний парламент допомагає підвищити обізнаність молоді європейськими проблемами, мотивує до активного та відповідального європейського громадянства, сприяє міжнародному взаєморозумінню та міжкультурному діалогу.

ЄМП в Азербайджані – це одна з європейських платформ для політичних дебатів, міжкультурних зустрічей, політичної просвітницької роботи та обміну ідеями серед молодих людей в Європі. Для досягнення найкращих результатів було виокремлено шість комітетів на чолі з досвідченими лідерами, кожен з яких займався певною проблематикою: CULT (Комітет культури та освіти – вирішували проблеми рівних освітніх можливостей для всього багатонаціонального європейського суспільства); AFCO (Комітет конституційних справ – займалися питаннями електоральної системи); LIBE (Комітет з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ – вивчали проблеми захисту інтелектуальної власності); EMPL (Комітет із зайнятості та соціальних питань – вирішували стратегії подолання безробіття серед молоді); DEVE (Комітет розвитку – основну увагу звернули на відносини Європейського Союзу з країнами Східною Європою); DROI (Комітет прав людини – обговорювали проблеми ісламофобії та шляхи її подолання).

Під час дебатів всі комітети форуму представили свої резолюції для обговорення. Кожен учасник мав можливість вільно ставити питання стосовно будь-яких проблем та рішень, які були визначені комітетами. Найбільш жваве обговорення серед учасників викликали резолюції комітетів DROI, EMPL та LIBE.

Програма форуму була дуже інтенсивна. Окрім роботи комітетів, були передбачені офіційні зустрічі з послом Андорри та мером міста Ганджа, під час яких відкрито обговорювалися стратегії розвитку молодіжного парламенту. Українська учасниця ставила запитання меру міста щодо співпраці між українською і азербайджанською молоддю, а також про можливу допомогу українським студентам, які страждають від війни в східних областях України.

Окреме місце замала культурна програма форуму. Були передбачені Євромістечко та концерти азербайджанської музики і танців. В Євромістечку делегати кожної країни представляли свою Батьківщину. Представниця України за допомогою Українського посольства в Баку, мала змогу подарувати книжки про свою країну професорам і учасникам форуму. Український стіл був одним із найцікавіших і гідно представив українську культуру в Азербайджані.

Географічне розмаїття країн, представники яких беруть участь у молодіжному парламенті, робить захід справжньою платформою для міжкультурних комунікацій.

Наталія Борис,
аспірантка Інституту
глобальних досліджень
Женевського університету

Світлини з архіву НДІ
історичної урбаністики БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print