Стартувала акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка  підтримується міжнародною спільнотою. Серед важливих дат кампанії – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день волонтера, Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, Міжнародний день прав людини. Майже кожен день у цей період означений фактами й аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

2511

Звичайно ж, викладачі та студенти БДПУ не залишилися осторонь таких гостро-актуальних проблем суспільства.  25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства проти жінок, за ініціативи студентів 3 курсу факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Ярослави та Анатолія Іванових в конференц залі університету відбувся семінар з теми «16 днів проти насильства».

oK0l2LCoQWA ebkyxvhsSTc

З цікавими доповідями виступали як викладачі та студенти університету, так і запрошені гості та фахівці. Доцент кафедри правознавства Володимир Мирошниченко докладно розкрив тему прав людини в міжнародному контексті; відповідальна за виховну роботу в БДПУ Анетта Омельченко розповіла про ґендерну ситуацію в Україні; студент факультету ДССО Євгеній Шалупня підготував матеріал про види і заходи профілактики насильства в сім’ї; учень 11 класу Бердянського муніципального ліцею Арсеній Биков висвітлив питання ґендерної нерівності в сім’ї.

Kz5h2aNHMA8 pgwP34N-x8g RXKemAjdwNs trUqL5XoW6k

Запрошений юрист Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дмитро Погорелий  розповів про правові основи попередження насильства, куди звертатися по допомогу, якщо людина стала жертвою жорстокого поводження, а також поділився корисними роздатковими матеріалами з теми. А юрист гуманітарної фундації «Helper.ua» Наталія Щолокова розкрила законодавчу сторону проблеми та розказала слухачам про відповідальність, яка загрожує за вчинення насильства. Із заключним словом виступив Анатолій Іванов, студент ФМКТО та директор гуманітарної фундації «Helper.ua».

uegJbKJyp2I W4Pjf2M-E9g Wl4MGE9uy14 yaBkaBzcBQU

На жаль, проблема домашнього та ґендерного насильства залишається актуальною для українського суспільства, де досі відкрито говорити на цю болючу тему та визнавати її існування непросто. Тільки протягом останнього часу  теми  насильства  у родині стали предметом публічного обговорення. Але для того, щоб перемогти реальне зло, його треба зазнати, відкрито обговорити проблему та шукати шляхи вирішення.  Боротися з насиллям просто необхідно для нормального повноцінного життя.

Ольга Щетиніна,
заступник декана з виховної роботи  ФМКТО
Світлини Анатолія Іванова


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print