Стажувалися у Відні

Група викладачів Бердянського державного педагогічного університету щойно повернулась зі стажування в університеті Відня (Unviersität Wien). До групи входили: доцент Ольга Гуренко, професори Костянтин Баханов, Вікторія Загороднова, Вікторія Константінова та Ігор Лиман.

Стажування стало складовою реалізації ТЕМПУС-проекту «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами й організаціями», членами консорціуму якого є згадані австрійський та український виші. Першим же офіційним заходом проекту стала конференція в Хільдесхаймі (Німеччина) за участі ректора БДПУ Вікторії Зарви та координатора ТЕМПУС-проекту в БДПУ Ольги Гуренко.

Цікаво, що університет Відня вважається найбільшим німецькомовним університетом, нараховуючи більше 90 тисяч студентів, і наступного року відзначатиме своє 650-річчя. Свого часу в університеті Відня працювали славнозвісні Зігмунд Фрейд, Карл Поппер, Крістіан Доплер, ціла плеяда Нобелевських лауреатів.

У рамках стажування відбулась низка воркшопів: «Навчальні плани для роботи з гетерогенними групами й організаціями», «Інтеркультурна освіта і виховання», «Основи міжкультурної комунікації», «Основи соціальної взаємодії між культурами, релігіями та мовами». Модераторами тут виступали професори Анке Вегнер та Ева Веттер.

Для бердянських дослідників була надана можливість працювати в чисельних бібліотеках університету Відня, включно з бібліотекою славістики.

Бердянці змогли попрацювати в царинах, що найбільше відповідають їхнім адміністративним та науковим зацікавленням. Скажімо, координатор міжнародної діяльності БДПУ професор Ігор Лиман мав зустріч із представницею інтернаціонального офісу університету Відня доктором Тетяною Анталовскі, під час якої були обговорені можливі напрямки співпраці двох вишів. Бердянські історики, які свого часу опублікували п’ятитомник «Матеріали з історії Бердянського державного педагогічного університету», ознайомились з архівом університету Відня, де відклались документи за всю тривалу історію цього навчального закладу.

Стажери відвідували заняття в гімназії австрійського міста Цветль, де ознайомлювались з досвідом багатомовного викладання, запропонованим доктором Вольфгангом Стинхаузером.

З боку університету Відня адміністрування стажуванням здійснювала Інгрід Остерхаус.

Після завершення стажування бердянські науковці одержали відповідні сертифікати.

Наразі плануються наступні кроки з реалізації ТЕМПУС-проекту «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами й організаціями».

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами,
наданими професором Ігорем Лиманом)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print