Стосується кожного

Щорічні звіти Всесвітньої організації охорони здоров’я підкреслюють особливу значимість зв’язку між здоров’ям та економікою, як на індивідуальному, так і на громадському рівні. Економічні умови в Україні, що створюють підґрунтя для існування вразливих груп, здатні значно впливати на розвиток соціопатій: наркоманії та ВІЛ/СНІДу.

IMG_4549

Більшість людей згадує про цю серйозну проблему лише 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. Однак щоденна, комплексна й систематична профілактика на даний момент є найбільш важливим засобом боротьби з нею. 

Із цією метою Благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя» (голова правління – Ігор Литвин) розробила й реалізовує проект «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). В одному із компонентів цього проекту в якості соціального працівника-консультанта бере участь завідувач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент БДПУ Катерина  Петровська.

У рамках проекту Катерина Володимирівна розробила та провела інформаційне інтерактивне заняття для співробітників Бердянської виправної колонії № 77 щодо зменшення стигми, стигматизації й дискримінації ВІЛ-позитивних засуджених. Реалізація цього заходу відбулася за сприяння керівництва БВК №77 та в результаті плідної співпраці з заступником начальника з СВПР, майором внутрішньої служби Сергієм Чуваковим й старшим інспектором з підготовки до звільнення, майором внутрішньої служби Ірини Нікуліної. 

Заняття було спрямоване на подолання бар’єрів у спілкуванні співробітників Бердянської виправної колонії з ВІЛ-інфікованими засудженими. Під час його реалізації учасники мали змогу розширити свої знання щодо проблеми ВІЛ\СНІДу.

Ми впевнені в тому, що ефективне застосування технології впровадження порядку взаємодії суб’єктів, задіяних в процес підготовки ВІЛ-позитивного засудженого до звільнення з установи виконання покарань призведе до зменшення масштабів поширення ВІЛ-інфекції в Україні.

«Університетське Слово»
(за матеріалами Катерини Петровської)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print