Студентки-журналістки штурмують «Інтер»

Упродовж двох тижнів, з 20 квітня по 4 травня, студенткам-журналістам 4-го курсу Ірині Дєдушевій та Ірині Шепєлєвій, випала можливість пройти стажування на телеканалі «Інтер» у рамках проекту «Хабмедіамобільності»

«Хаб медіа мобільності» – дорогу молодим журналістам!

Цей проект існує вже другий рік за підтримки Фундації «Суспільність», ГО «Інтерньюз-Україна» та інтернет-видання «Детектор медіа». Серед його основних цілей – сприяти тому, щоб регіональні журналісти отримали досвід роботи у редакціях загальнонаціональних ЗМІ та залучити молодих журналістів до професійних журналістських об’єднань. Задля цього до столиці запрошують випускників бакалаврату та магістратури шкіл журналістики з усіх куточків країни. Щоб стати учасником проекту необхідно виконати ряд завдань – заповнити анкету, написати резюме та мотиваційний лист, а у разі відбору до другого туру – виконати творче завдання.

Це стажування – дуже необхідний досвід для журналістів-початківців, адже в нашій професії, окрім теоретичного багажу, необхідно мати гарне портфоліо для влаштування на роботу. Тому нас дуже потішило запрошення до Києва. Обрати редакцію кожен учасник мав можливість самостійно, «Хаб» нас зовсім не обмежував. Ми зв’язалися із випускницею цього ж проекту Людмилою Панасюк, яка взяла нас під свою опіку на телеканал «Інтер».

20 квітня до столиці на вже сьому сесію «Хабу» зібралися 26 студентів-журналістів з усієї України: зі Львова, Миколаєва, Чернігова, Харкова, Маріуполя, Бердянська, Запоріжжя, Одеси, Полтави, Івано-Франківська, Чернівців та інших міст.

19 22

Життя із видом на «Майдан»

Досить важливою особливістю проекту є те, що він відшкодовує витрати за проїзд, харчування та забезпечує житлом. Можна уявити наш щирий захват та подив, коли виявилось, що наші вікна виходять прямісінько на Майдан Незалежності, адже проживали ми у готелі «Україна». Тому щодня мали можливість пити ранкову каву та спостерігати за вируючим життям у центрі Києва. Вибір такого місця проживання не випадковий – наші організатори подбали про те, щоб нам було якомога зручніше добиратися із центру міста до редакцій, незалежно від того, де вони знаходяться.

15

«Інтер» – тримайся, бердянки ідуть!

У день приїзду, окрім знайомства з хабівцями, ми вирушили знайомитися з «Інтером» і одразу ж приступили до роботи. На стажування ми потрапили до міжнародного відділу новин. Серед наших завдань був пошук актуальних тем у найбільших світових новинних агенціях та сайтах різних країн. З тем, які ухвалював редактор, ми робили новинні повідомлення. Своєрідним випробуванням стало написання сюжету, у якому навіть дозволили озвучити синхрон в справжній скляній студії, та протитрувати його власним прізвищем. Яскравим враженням першого дня стало також відвідування ефірної апаратної. Ми очікували, що під час прямого ефіру тут буде напружена атмосфера, проте професіонали своєї справи не лише працюють, а ще й встигають посміятися з жартів одне одного.

Неймовірно цікаво було побачити в реальному житті тих, кого ми звикли спостерігати з екранів. Так, наприклад, одну із ведучих «Подробиць» (ім’я не називаємо з етичних міркувань) ми зустріли о 10 ранку з рушником на головіJ. Нам випала можливість спостерігати за роботою ведучих та журналістів вживу, а також особисто познайомитися і навіть попрацювати з ними. Зокрема, запам’яталися виїзди на зйомку. Тут ми змогли побачити роботу журналіста «у полі». Так, наприклад, яскравою була «пробіжка» з оператором задля того, щоб забігти наперед та зняти мітингувальників у русі.

1 2 5

13 7 17

Стежками київських телеканалів

Організатори проекту подбали про те, щоб ми мали можливість ознайомитися не лише з роботою редакцій, до яких нас прикріпили, але й відвідати інші. Так, наприклад, ми були у студії компанії «beTV», на «Громадському ТБ» та «5 каналі», де мали можливість спробувати себе у ролі телеведучих, та навіть попрацювати у прямому ефірі. Також нам влаштовували зустрічі із журналістами та редакторами, які могли поділитися своїм досвідом та відповісти на питання, які нас хвилювали. Наприклад, ми познайомилися з Зурабом Аласанією – головою правління ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», Євгеном Спіріним – журналістом та ведучим «Громадського ТБ», Катериною Кельбус – ведучою «5 каналу» та ін.

10 18

Наша «хабівська мафія»

Дуже тішить, що не дивлячись на насичений графік, у нас залишався час на відпочинок, екскурсії по місту а також спілкування із новими друзями, яких ми знайшли на проекті. Ми надовго запам’ятаємо наші спільні з хабівцями зйомки у режимі нон-стоп, підготовку відео, посиденьки, походеньки, співи… Круто усвідомлювати те, що у нашій країні є такі талановиті, ініціативні, позитивні та цікаві молоді люди. Це надихає і на власну роботу та творчість також.

Тому нам дуже хотілося б подякувати всім організаторам, координаторам та людям, які хоч якось причетні до нашої участі у проекті. Серед них – Тарас Петрів, президент Фундації «Суспільність», який давав цінні настанови та надихав нас, Ясміна Мах та Олена Бондаренко – координатори проекту, які допомагали нам з будь-яких питань, Людмила Панасюк – журналіст телеканалу «Інтер», яка стала для нас хрещеною мамою на каналі, Олег Решетняк – журналіст «Інтера», який нас «вивіз» з офісу на зйомки та, звичайно ж, викладачі кафедри соціальних комунікацій нашого університету, які стимулюють наш розвиток у сфері журналістики.

16

Ірина Дєдушева, Ірина Шепєлєва
студентки-журналістки


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print