Студенти ФФМТО проти насильства!

Щорічна  АКЦІЯ «16 днів проти насильства» (25 листопада — 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати АКЦІЇ символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада — Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня — Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня — Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 3 грудня — Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, 5 грудня — Міжнародний день волонтера, 6 грудня — річниця інциденту в Монреалі. Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

До цієї акції приєдналися студенти факультету фізико-математичної і технологічної освіти. В рамках акції на факультеті було проведено ряд заходів: кураторські години «Ми – проти насильства», виставка стіннівок «СТОП насильству», учать у конкурсі молодих дизайнерів на тему попередження насильства щодо жінок.

_DSC3817 _DSC3830

Та найзначимішою подією стало проведення круглого столу «Попередження насильства в сім’ї та жорсткого поводження з дітьми», що був організований виховним відділом ФФМТО разом із студентами факультету ФММТО та благодійною фундацією «HumansCF» (голова – студент 2 курсу ФФМТО Анатолій Іванов).

Студентство університету мало змогу переглянути відеоматеріали та презентації щодо сімейного насильства. Було проаналізовано важливі аспекти цього явища: причини його виникнення та можливі наслідки.

На захід ми запросили фахівців з даної галузі, зокрема   кандидата філологічних наук, доцента, керівника Центру гендерних досліджень БДПУ Марту Варикашу; кандидата педагогічних наук, доцента кафедри соціальної педагогіки Наталю Захарову, спеціаліста відділу молоді і спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради Анну Полієвець.

_DSC3812 _DSC3820 _DSC3815 _DSC3823

Марта Варикаша у своєму виступі дала оцінку гендерної ситуації в Україні. Чоловік та жінка – культурний продукт своїх суспільств, тому відчуття приналежності до визначеного гендеру виховується все життя протягом, якого вони засвоюють ті поведінкові нормативи, які будуть їх характеризувати як чоловіка та жінку. За словами Марти, у такий спосіб виникає поняття традиційно чоловічої та традиційно жіночої гендерної ролей. Гендерна дискримінація – це порушення прав людини за статевою ознакою.

Тему продовжила Наталія Захарова, яка підняла важливий аспект – насильство в сім’ї над дітьми та жінками. Загальною рисою жертв домашнього насильства є ті люди, з якими постраждалі підтримують або підтримували близькі стосунки. Серед цих осіб неможливо виділити окремі вікові групи. Представники усіх вікових груп можуть бути жертвами насильства. Сім’я є головним місцем гендерного насильства. У родині відбувається насильство фізичне, психологічне, сексуальне.

Анна Полієвець закцентувала свою увагу на проблемі гендерного насильства у нашому місті. Вона закликала всіх присутніх до соціальної активності та відповідальності.

Провідний фахівець з виховної роботи БДПУ Анетта Омельченко зазначила, що проблема сімейного насильства як прояву гендерної дискримінації є надзвичайно гострою в Україні. Незважаючи на це, проблема й досі не привертає до себе тієї уваги, на яку заслуговує.

Саме тому проведення таких заходів є вкрай необхідним. Активність і небайдужість студентів до зазначених проблем свідчить про високу свідомість молодого покоління і заслуговує на пошану!

Яна Сичікова,
заступник декана факультету ФМТО
соціально-виховної, наукової та міжнародної діяльності
Світлини з архіву факультету  


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print