Стимулювання до професійного самовдосконалення

29 травня ц. р. в конференц-залі університету пройшло урочисте засідання методичної ради БДПУ. Відкриваючи цей захід, голова методичної ради, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні факультету фізико-математичної і технологічної освіти Наталя Сосницька зазначила, що сьогоднішнє засідання присвячене підбиттю підсумків роботи як методичної ради університету, так і методичного семінару педагогічної майстерності для молодих викладачів «Цілісний науково-педагогічний процес у вищій школі».

Ідея організації методичного семінару для молодих викладачів з’явилася два роки тому, девізом якого став вислів: «Учитель, як ніхто інший повинен весь час вчитися». У минулому навчальному році методичний семінар очолювала кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Гуренко, А в цьому – доктор педагогічних наук, доцент Ірина Глазкова. За два навчальні роки проведено сім засідань. Голова методичної ради підкреслила, що плануючи тематику засідань, організатори семінару намагалися вибирати як теоретичні питання, що є актуальними сьогодні, так і проблеми, що безпосередньо стосуються освітньої практики. Так, на першому засіданні обговорювалися нормативні положення, що регулюють впровадження Болонського процесу в освітній простір України. Друге засідання було присвячено лекції як основній формі організації навчального процесу у вищій школі. Висвітлювалися питання структури, методика й технології її проведення, інноваційні підходи до її підготовки, сучасні вимоги до лектора. На третьому занятті методичного семінару його учасники обговорили особливості проведення лабораторних, семінарських і практичних занять. Наступне заняття було присвячено застосуванню традиційних та інноваційних методів навчання у педагогічному процесі ВНЗ. На ньому також було організовано майстер-клас із проведення тренінгу. Тематика п’ятого заняття «Компетентнісний підхід як основа модернізації професійної освіти» була зумовлена переходом до нового покоління галузевих стандартів вищої освіти, на основі компетентнісного підходу, оскільки на сьогодні на більшості факультетів і в інститутах ведеться робота з укладання стандартів підготовки фахівців саме на цих засадах, де необхідно чітко визначити які компетентності ми формуємо під час викладання дисципліни і які виробничі функції вони виконують. На шостому засіданні «Освітні вимірювання: теорія і практика», що за характером було практичним, доповідачі приділили увагу правилам складання тестових завдань. На останньому засіданні «Інформаційно-комунікаційні методи викладання у вищій школі» було продовжено минулорічну традицію запрошувати до слова (на підсумковому занятті) молодих викладачів нашого університету, які мають власні здобутки і готові ними поділитися.

Наталя Сосницька висловила слова щирої подяки викладачам, які плідно співпрацювали з методичною раду університету, професорам Вікторії Зарві, Костянтину Баханову, доцентам: Ользі Гуренко, Олені Кривильовій, Олександру Голіку, Сергію Немченку, Сергію Улюкаєву, Ірині Кіреєвій, Ользі Старокошко, Володимиру Ніщеті, Ірині Глазковій, Лілії Ярощук, Віталію Ачкану, старшим викладачам: Олексію Генову-Стешенку, Анастасії Тургенєвій, Ірині Сизоненко (див. світлини).

До вітального слова долучився перший проректор, кандидат філософських наук, доцент Володимир Федорик, який, зокрема, наголосив, що основною метою методичного семінару є стимулювання молодих викладачів до професійного самовдосконалення. Із побажаннями вдосконалення педагогічної майстерності Володимир Михайлович вручив молодим викладачам сертифікати, що засвідчують їхню участь у методичному семінарі педагогічної майстерності, і одержанні ними позитивної оцінки з курсу «Цілісний науково-педагогічний процес у вищій школі» (див. світлини).

Продовжив привітання та вручення сертифікатів проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор Ігор Богданов, який розвинув думку, висловлену першим проректором про те, що на методичних семінарах передається не досвід, а ідея, виведена із досвіду, яка має стати стимулом, мотивом пошуку ефективних шляхів її впровадження у власну педагогічну практику. Також Ігор Тимофійович висловив слова щирої подяки професору Наталі Сосницькій за організацію роботи методичної ради університету та методичного семінару для молодих викладачів (див. світлини).

Голова методичного семінару Ірина Глазкова, вручаючи сертифікати молодим викладачам, побажала досягнення професійного акме шляхом поєднання самоосвіти, самовиховання і саморозвитку. Вона висловила сподівання, що проведені заняття стануть першим виваженим кроком на шляху їхнього професійного самовдосконалення.

На свято завітала провідний фахівець міського відділу освіти Наталія Лазуренко, яка від імені завідувача міським відділом освіти Наталії Кондратюк вручила ректору БДПУ Вікторії Зарві подяку за плідну співпрацю з навчальними закладами міста і високоякісну підготовку фахівців освітньої галузі.

На урочистому засіданні методичної ради також було вручено грамоти ректора БДПУ викладачам, які мають навчально-методичні комплекси та підручники з грифом МОН України, зокрема, професорам: Людмилі Коваль, Ігорю Богданову, Наталі Сосницькій, Сергію Кушнірюку, Валерію Кідалову, Ларисі Зайцевій, Віталію Хоменку, доцентам Олександру Школі, Оксані Халабузар, Лілії Ярощук та іншим. Також грамотами було відзначено ініціативність, активність і наполегливість Ольги Гуренко, Ольги Попової, Ольги Шубіної, Анетти Омельченко, Ірини Глазкової, Ірини Улюкаєвої, Людмили Кашкарьової та інших (див. світлини). Грамотою нагороджено колектив бібліотеки, який до початку кожного семінару готував виставки літератури (навчальні посібники, підручники, монографії викладачів університету, збірники наукових праць БДПУ, наукові періодичні видання). Добираючи літературу, бібліотекарі намагалися популяризувати досягнення викладачів нашого університету.

Ірина Глазкова,
голова методичного семінару,
доктор педагогічних наук, доцент

Світлини Олександра Степаненка
та Олександр Лазукіна


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print