Так започатковувалась спеціальність «образотворче мистецтво»…

Із листа до редакції

У 1991 р. в тодішньому Бердянському педагогічному інституті з ініціативи члена Спілки дизайнерів України, професора Володимира Кардашова, який тоді ж закінчив аспірантуру НДІ художнього виховання АПН СРСР в Москві і успішно захистив дисертацію, було відкрито додаткову спеціальність «образотворче мистецтво». Він, як голова предметної комісії з фаху, готував навчальні плани, займався формуванням кадрового складу спеціальності. Вступні іспити проводилися на базі Бердянської дитячої художньої школи. Її директор Віра Вдовиченко і Володимир Кардашов були членами предметної комісії. Першу групу склали 25 абітурієнтів, які пройшли жорсткий відбір. Куратором 106-ї групи ПВПК упродовж 5 років була Віра Дуніна.

Керував дипломними проектами, вів дисципліну «живопис», «теорію і методику образотворчого мистецтва» Володимир Кардашов. Предмет «академічний малюнок» викладав Сергій Дерев'янченко, завдяки  професійній роботі якого вихованці набули фахових знань з конструктивного рисунку і домоглися вагомих результатів в графіці. Викладач Олексій Москальов прищепив ще більшу любов до професії, викладаючи історію мистецтв та архітектури. Так у теплій, дружній атмосфері промайнули 5 років. У 1996 році випускники (див. світлину) закінчили БДПУ з художньої освіти. Випускниця Тетяна Позняк – найкраща в професії психолога в дитячому садку, а навички з образотворчого мистецтва допомагають їй проводити майстер-класи з інтуїтивного малювання серед вихователів і батьків. Також Тетяна представляла свої роботи на виставці старшого викладача кафедри початкової освіти, члена Національної спілки художників України, Тетяна Володько «Барви натхнення». Своїми знаннями ділиться з дітьми Мар'яна Дмитрюк, працюючи в Пологівській школі мистецтв. У Бердянській дитячій художній школі викладає студентка першого випуску Тетяна Бойко-Мирська. У Ізраїлі має свою школу мистецтв талановита живописець Світлана Ретенко. Її численні виставки проходять з величезним успіхом. Світлана Годлевська багато років викладала в загальноосвітній школі №2 м. Бердянська.

Нехай інші не пов'язали своє життя з мистецтвом, але час від часу, у кожного з них з'являються в руках пензлі й палітра, і багато хто вже привів своїх дітей в художні школи.    

20180209_171101

Тетяна Бойко,
колишня староста групи ПВПК,
викладач Бердянської дитячої художньої школи

На світлині – студенти-випускники разом із Володимиром Кардашовим


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print