Така тривожна необхідність

Останнім часом університет та кафедра психології зокрема отримують безліч листів з проханням про надання психологічної допомоги постраждалим внаслідок дій на Донеччині та Луганщині, про підвищення компетентності психологів міста та району з цього питання. У зв’язку з цим, сьогодні, 19 листопада, кафедра психології провела науково-практичний семінар на тему «Технології роботи з подолання наслідків впливу психотравмуючих ситуацій», учасниками якого стали практичні психологи Бердянська та району, студенти напряму підготовки «Практична психологія».

У ході науково-практичного семінару канд. психол. наук, доцент, завідувач кафедри психології Олена Горецька ознайомила присутніх із можливими наслідками впливу травмуючих ситуацій на психосоціальне здоров’я особистості та їх симптомами.

Також учасникам семінару були представлені сучасні технології подолання негативних наслідків психотравмуючих ситуацій. Так, канд. психол. наук, старший викладач кафедри психології Ольга Фролова розповіла про техніку листування, яка допомагає знайти рішення в складних ситуаціях та є засобом вираження та завершення «роботи з горем». Були продемонстровані такі техніки: «Лист із майбутнього», «Листи зцілення», «Послання небес», «Лист від свого «Я», які допомагають усвідомити та прийняти певні кризові моменти в ситуаціях втрати або життєвих змін та знайти конструктивні шляхи виходу з цих ситуацій.

Наталя Жук – канд. психол. нак, доцент, завідувач навчальної психолого-консультативної лабораторії – ознайомила учасників семінару з оригінальною технікою десенсибілізації психічних травм Ф. Шапіро, яка показала високу ефективність при терапії посттравматичних стресових розладів в учасників бойових дій, жертв насильства, катастроф та стихійних лих.

Завершальним етапом науково-практичного семінару була робота відкритої групи з асоціативними картами COPE, якою керувала Ольга Малихіна – старший лаборант навчальної психолого-консультативної лабораторії. Учасники мали змогу на власному досвіді переконатися, що дана техніка допомагає розкрити власні ресурси та способи подолання кризових станів, пов’язаних з горем, втратою, сприяє особистісному зростанню.

Усі бажаючі могли придбати авторський психологічний інструментарій ручної роботи.

Загалом захід пройшов у дружній робочій атмосфері, адже актуальність та необхідність надбання знань та досвіду роботи з психотравмами усвідомлює кожен психолог.

Колектив кафедри психології
Світлини Марини Богдан


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print