Така вражаюча поїздка…

Така вражаюча - фото1

Завдяки Договору про співробітництво між Бердянським державним педагогічним університетом і Вищою школою Управління і Адміністрації м. Ополе (Польща) багатьом студентам і співробітникам БДПУ пощастило відвідати  не тільки це затишне й  стародавнє місто, але й одне з найкрасивіших європейських міст  – тисячолітній Краків на Віслі. Адже Краків розташований саме на шляху між  українським Львовом і адміністративним центром Опольського воєводства республіки Польща – містом Ополе на Одрі (Одері), де 19-23 листопада 2015 р. проходила 3-я Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми управління: економіка, освіта та охорона здоров’я». В організації й роботі цієї конференції брала участь група наших викладачів і студентів.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

І щораз, любуючись красенем-Краковом, що по праву  носить звання « культурної столиці Європи», його головною перлиною – Старим містом: краківським Вавельським замком – місцем коронації й резиденцією польських королів, Кафедральним собором Святих Станіслава й Вацлава на Вавелі, величним Маріацьким костьолом, церквою Святих Петра і Павла, костьолом Святої Варвари і багатьма, багатьма іншими прадавніми пам'ятниками слов'янської культури та історії, студенти і викладачі БДПУ завжди із вдячністю і гордістю згадують випускника Бердянського вчительського інституту 1939 р. випуску, кавалера найвищої польської військової нагороди – Срібного хреста ордена «Віртуті Мілітари», медалі «Золота відзнака Кракова», Героя України – розвідника Євгена Степановича Березняка (25.02.1914, Катеринослав – 23.11.2013, Київ), легендарного «майора Вихора». Розвідгрупа під його командуванням в окупованому німцями Кракові в 1944-1945 рр. розкрила й тим самим запобігла підступному плану гітлерівських нацистів, що замінували наприкінці 1944 року всю історичну частину прадавньої польської столиці і мали намір знищити її в результаті  масштабного підриву.

                                                                Валерій Кравченко,
учасник конференції
На фото: тисячолітній Краків на Віслі, Королівський замок Вавель; студенти й викладачі БДПУ в столиці  Словаччини Братиславі, розташованої в декількох годинах їзди  від польського Ополе біля  колони Святий Трійці на Рибній площі Братислави. 

Фото автора   


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print