Таким був тиждень охорони праці…

Завершився тиждень охорони праці в нашому університеті,

Організатором якого традиційно виступила професор Наталя Сосницька разом із колективом кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні, яку вона очолює. Основна мета цього заходу – привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

IMG_20160429_095938 (1) IMG_20160429_100210 (1)

   У рамках тижня Всесвітній день охорони праці в цьому році відзначався під девізом – «Стрес на робочому місці: колективний виклик». Провели також низку заходів: кінолекторій «Подолаємо стрес разом», виховні заходи «Стрес та його наслідки», круглий стіл «Мобінг – війна сучасності», брифінг «Стрес на робочому місці: колективний виклик»; тематичні лекції «Виробничий ризик»; кураторські години «Зберігаємо спокій»; конкурс стінгазет та постерів, присвячених Дню охорони праці.

LRisCjSh3zU-1 стрес 1 суспільство чинники

  Заходи проводили викладачі кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчання – досвідчені фахівці в галузі охорони праці.

У навчальних корпусах університету було розміщено стенди з охорони праці та безпеки життєдіяльності, які підготували інспектор з охорони праці Марія Божко та провідний фахівець Яна Сичікова. Вони були присвячені проблемам стресу на робочому місці та методам боротьби з ним.

Було підготовлено безліч стінгазет та плакатів студентами всіх факультетів та інститутів університету. Студенти факультету фізико-математичної та технологічної освіти також взяли активну участь в конкурсі. У нелегкій боротьбі за перше місце перемогу вибороли студенти першого курсу факультету фізико-математичної та технологічної освіти. Представниками виступили Микита Охредько та Наталя Корзун. Друге та третє місця зайняли студенти інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти. Студенти були нагороджені солодкими призами від ректорату та профспілкового комітету.

Декан факультету фізико-математичної і технологічної освіти Андрій Малихін особисто привітав студентів 1-го курсу з перемогою та вручив грамоти і подяки.

За словами професора Наталі Сосницької, психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн та професій, особливо для працівників соціально-культурної сфери. У тривалій перспективі стрес на робочому місці може призвести до виникнення безсоння, емоційного занепокоєння, мігрені, хронічної втоми, депресії, алергії, захворювань опорно-рухового апарату, гіпертонії, виразкової хвороби шлунку, захворювань серцево-судинної системи, серцевого нападу, нещасного випадку та навіть самогубства.

Усі зазначені наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на діловий імідж та конкурентоспроможність підприємства, а в грошовому еквіваленті призводять до значних фінансових втрат. Стрес – це виклик не лише працівнику, але й усім, хто причетний до колективної праці. Управління стресом має стати основним пріоритетом як для роботодавців, так і для самих працівників.

Ми робимо стресу колективний виклик! А ви з нами?

Сергій Онищенко,
асистент кафедри технічних дисциплін,
Яна Сичікова,
заступник декана факультету ФМТО з соціально-виховної роботи
Світлини з архіву кафедри технічних дисциплін та факультету ФМТО


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print