Таланти студентки Наталії Шведкової

Сьогодні, 13 жовтня, відкрилася виставка картин талановитої художниці-самоучки студентка 5-го курсу факультету фізико-математичного та технологічного освіти БДПУ Наталії Шведкової. Наталія – в найближчому майбутньому – учитель математики та інформатики. Прийнято вважати, що люди мистецтва далекі від науки, але вона своїми роботами доводить зовсім протилежне: захоплювалася малюванням з самого дитинства, так як це давало їй можливість побути наодинці з собою, своїми думками, абстрагуватися від зовнішнього світу. Пробувала себе в різних жанрах, але вирішила зупинитися саме на портреті. Першою її роботою в цьому жанрі був портрет сестри, написаний в 15 років. Може ми й не побачили б робіт дівчини, якби не її шкільна вчителька, про яку вона так тепло відгукується: «Людмила Олександрівна мене завжди підтримувала, хвалила, намагалася пробити мені дорогу в творчість, хоча б на рівні шкільних виставок. Вона мене підтримувала, і я їй дуже вдячна за це».

Після відкриття виставки ми порозмовляли трішки з майстринею:

– Наталіє, що тебе надихає на написання картин?

– Люди та їхні очі, бо ж очі – дзеркало душі!. Якщо я бачу, що вони у людини живі, горять, то у мене виникає бажання відобразити її обличчя на папері. І навіть в своїх роботах я завжди роблю акцент на очі.

– Як ти думаєш, чи можна навчити людину творити, або може це має йти все зсередини?

– Можна навчити людину малювати механічно, але щоб цей малюнок був живий, це вже має йти від самого творця.

– Чому люди творять? Тільки для власного задоволення?

– Це йде від душі. Якщо ти відчуваєш, що тобі хочеться закарбувати певний момент, то ти просто намагаєшся перенести його на папір. Є люди, які перетворюють своє вміння на засіб заробітку. Я вважаю, що це не для грошей, а для себе. Адже в кожному малюнку ти залишаєш частинку душі, ти вкладаєш свою працю, свої емоції і хочеться просто залишити про себе пам'ять.

– За допомогою чого ти малюєш?

– В основному я малюю олівцем, в чорно-білих тонах, а останнім часом стала пробувати кольоровими олівцями, також фарбами, але ними складніше.

– Чим ти ще займалася крім малювання?

– О, чим я тільки не займалася! Я і шила, і вишивала, і в'язала, і вчилася грі на піаніно, але зупинилася сааме на малюванні, намагаючись розвиватися в цьому напрямку. У мене ще є до чого прагнути.

Слід зазначити, що крім живопису, вишивки, шиття та в'язання, Наталя серйозно займається вокалом. Вона володіє дуже сильним і красивим голосом. Правду кажуть, що талановита людина – талановита в усьому. Наталія Шведкова – дуже здібна студентка: гарно вчиться, займається науково-дослідницькою роботою. Побажаємо їй подальших творчих успіхів і натхнення!!!

Вікторія Строчка,
студентка 32-ї групи ФФМТО

На фото Олександра Лазукіна:
цікаві миттєвості з нинішнього відкриття виставки,
що проходило в фойє другого корпусу університету,
в якій взяли участь декан факультету Андрій Малихін
та його заступник Яна Сичикова.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print