Театральна педагогіка «наживо»

Для студентів другого курсу факультету комп’ютерних та енергозберігаючих технологій  викладається цікава й необхідна для майбутніх інженерів-педагогів дисципліна «Основи педагогічної майстерності». В рамках курсу передбачається вивчення розділу «Театральна педагогіка». Педагогічну діяльність слід ототожнювати з театром одного актора. Тому для педагога важливо усвідомити принципи театральної дії, її закони.

IMG_20160331_190906

Чудовим наочним доповненням до оволодіння курсом стало відвідування 31 березня театральної вистави «Шельменко-денщик» у міському палаці культури. Студенти 202в групи разом із викладачем кафедри професійної освіти Щетиніною Ольгою Сергіївною корисно і цікаво провели час, насолоджуючись класичною комедією-водевілем у виконанні майстерних акторів академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка.   

Театральна та педагогічна діяльність мають багато спільних рис. Як для актора, так і для педагога головною умовою для розкриття здібностей та можливостей є публічність. Педагог виходить один на один з аудиторією, впливає на розум і серце своїх вихованців усіма психофізичними засобами, торкаючись думок, почуттів, волі, уяви та пам’яті слухачів. Заразливість, чарівність, переконливість – це ті якості, без яких не може обійтись ані справжній актор, ані справжній педагог.

IMG_20160331_175929 IMG_20160331_182859

Театральна педагогіка є ефективним шляхом формування особистості у процесі навчання та виховання через сценічні засоби та дію. Якщо йдеться про особистість педагога, то засоби театральної педагогіки сприяють розвитку такого явища, як педагогічний артистизм, який є важливою передумовою формування педагогічної майстерності. Учитель чи викладач, який володіє педагогічним артистизмом, має неабиякий творчий потенціал, добре розвинуті креативні та перцептивні здібності. Він здатний захопити учнів, захопити їх своєю творчістю та повести за собою.

Тому подібні заходи є важливими не тільки для успішного оволодіння навчальною дисципліною та отримання позитивної оцінки на екзамені, але, у першу чергу, – розвитку творчості та загальної культури особистості майбутнього педагога.

Ольга Щетиніна,
заступник декана з виховної роботи ФКЕТ
Світлини з архіву факультету

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print