Телевізійна програма: від задуму до реалізації

Ольга Кайда, редактор телепроекту «Орел и Решка. Перезагрузка» 5 жовтня ц. р. провела тренінг «Телевізійна програма: від задуму до реалізації» для студентів-журналістів БДПУ та вихованців студії «ЮН-Прес». Воркшоп був проведений на базі кафедри соціальних комунікацій у рамках проекту «Навчальна телестудія медіацентру БДПУ» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Ольга Кайда – раніше викладач кафедри соціальних комунікацій,  працювала редактором у телепрограмах «Стосується кожного» (телеканал «Інтер»), «Слідство ведуть екстрасенси» (телеканал «СТБ»), «На ножах», «Інспектор Фреймут» та «Інспектор Фреймут. Міста» на телеканалі «1+1». Вона розказала про «бекстейдж» роботи на телебаченні, поділилася тонкощами створення телешоу, їх розробки, зйомки, постпродакшн і відмітила, що картинка зі змістом – головне на ТБ.

Студенти спробували створити власний «логлайн» (термін запозичений з кіномайстерності, містить в двох реченнях опис історії сюжету чи програми) для фрагментів випусків «Орел и Решка. Перезагрузка» та «Інспектор Фреймут. Міста». Ольга Кайда наголосила на тому, що у кожному сюжеті має бути конфлікт і запропонувала майбутнім журналістам відчути себе в ролі психологів та проаналізувати поведінку ведучих телепроектів. На сьогодні на ТБ є тенденція створювати як новини, так і телепрограми за формулою «6 С+1 Г», тобто телевізійний продукт має базуватися на темах страху, сміху, сексу, скандалу, сенсацій, смерті та грошей. Концентрація саме на цих питаннях  найбільше хвилює і привертає увагу глядачів.

Дякуємо Ользі Кайді за цікавий тренінг та сподіваємося, що найближчим часом зможемо побачити на власні очі весь процес виробництва телепрограми і пройти стажування на провідних телеканалах України.

     DSC_1192

DSC_1182 DSC_1147

DSC_1178

DSC_1162 DSC_1151 

 

Дар’я Демченко,
Олена Забітчук (світлини)
студентки 3-ж групи ФФСК

  


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print