«Тенденції та перспективи формування професійної лексики» –

під такою назвою в конференц-комплексі Національного університету державної податкової служби України 13 травня ц. р. відбувся VІ Міжвузівський науково-практичний семінар. У програмі семінару, приуроченого до Дня науки, було заявлено більше ста учасників із різних науково-освітніх осередків Києва, Ірпеня, Черкас, Бердянська, Кам’янця-Подільського та Харкова. Заочно у семінарі взяли участь представники України (Мукачево, Львів, Луцьк, Дубно, Горлівка, Полтава), Республіки Білорусь (Брест), Російської Федерації (Ростов-на-Дону).

DSC_7877(1)

Організатори заходу – кафедра української словесності та культури Національного університету державної податкової служби України. У центрі уваги учасників семінару були питання лінгвокультурологічної та соціокультурної маркованості термінів, культури наукової мови, актуальні проблеми та методологічні аспекти вивчення професійної лексики у вищих навчальних закладах.

У роботі семінару взяли участь представники понад 20 навчально-наукових установ.

Робота VІ Міжвузівського науково-практичного семінару традиційно відбувалася у форматі пленарного засідання та засідання наукових секцій.

DSC_7830 DSC_7842

У роботі трьох секцій: секція 1 «Лінгвокультурологічні та соціокультурні аспекти філології», секція 2 «Культура наукової мови – основа професійної діяльності», секція 3 «Актуальні проблеми та методологічні аспекти вивчення професійної лексики у вищих навчальних закладах» взяли участь викладачі і студенти низки навчальних закладів України.

Доповіді студентів вирізнялися глибиною дослідження, широкою тематикою, новизною думки й творчим підходом, викликали зацікавленість як вчених, так і студентської молоді.

Єсипова лист-подяка

Очну участь у конференції брала студентка 1 курсу ІФСК БДПУ Анастасія Єсіпова (науковий керівник – доцент Ганна Вусик). Тема доповіді: «Наукова мова як комунікативний феномен». Актуальність роботи полягає в тому, що кожному досліднику необхідно розвинути чуття наукової мови, володіння науковим стилем мовлення й письма, мовними засобами наукового тексту. Ці якості є результатом цілеспрямованої роботи над собою.

Тема семінару послугувала підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. До початку заходу надруковано збірник доповідей учасників.

Після проведення семінару до ректорату БДПУ надійшов лист-подяка від ректорату Університету державної фіскальної служби України за співучасть в організації та проведенні VІ Міжвузівського науково-практичного семінару «Тенденції та перспективи формування професійної лексики». У листі особисто подякували активним учасникам семінару: директору ІФСК Аллі Сердюк, доцентам кафедри загального мовознавства та слов’янської філології Ларисі Алєксєєвій, Ганні Вусик, Ользі Сопіній, Марії Чикіль; студентам ІФСК – Аліні Воробйовій, Анні Назаренко, Ользі Таран, Тетяні Тєлькі, Юлії Васильченко, Анастасії Єсіповій, Мирославі Луценко.

«Університетське Слово»
(за інформацією Інституту філології
та соціальних комунікацій БДПУ)


Поділитися:

  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Blogger
  • Мой Мир
  • Одноклассники
  • Print
  • RSS
comments powered by HyperComments

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!