Традиційний молодіжний науковий форум у Бердянську

20-21 жовтня ц. р. на факультеті філології та соціальних  комунікацій БДПУ відбулася VІ Міжнародна наукова конференція молодих учених «Мова і соціум: етнокультурний аспект». Усього заявлено близько 200 учасників, які представляли Україну, Болгарію, Словенію, Грузію, Вірменію, Велику Британію. Взяло участь у роботі конференції понад 150 молодих науковців: викладачів, аспірантів, магістрантів, студентів, вчителів, школярів.

фото 029

Організаторами конференції виступили Шуменський університет імені Костянтина Преславського (Республіка Болгарія) та кафедра загального мовознавства та слов’янської філології факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ.

фото 011

Міжнародну конференцію було розпочато роботою пленарного засідання, на якому з вітальними словами виступили учений секретар наукового відділу БДПУ доц. Ліпич В. М., в. о. декана факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ проф. Глазкова І. Я., заступник голови ради молодих учених БДПУ доц. Гнатюк В. В., завідувач кафедри загального мовознавства та слов’янської філології проф. Колінько О. П.

фото 009

Цікаві та різнопланові доповіді молодих науковців Вусика Леоніда (Бердянськ, Україна), Денисової Анжеліки (Бердянськ, Україна), Денчевої Лалки (Габрово, Болгарія), Нагай Ірини (Бердянськ, Україна), Коваленко Ганни (Бердянськ, Україна), Колевої Красимири (Шумен, Болгарія), Мусенко Юлії (Бердянськ, Україна) стали гармонійним продовженням роботи пленарного засідання.

У рамках конференції були проведені панельна дискусія, присвячена 120-річниці з дня народження визначного лінгвіста Григорія Йосиповича Винокура (1896-1947), а також тематичні секції, такі як «Літератури світу у їх перспективі», «Переклад: статус, проблеми, аспекти»,«Соціологічний аспект вивчення мовних одиниць», «Текст і дискурс: художній, науковий, публіцистичний», «Психоетнолінгвістичні тенденції в сучасних дослідженнях», «Сучасні технології викладання філологічних дисциплін», «Слов’янські мови у їхній специфіці та взаємодії», «Славістика в умовах глобалізації», «Мова ЗМІ у соціокультурному просторі»,«Схід і Захід: міжкультурні комунікації», на яких обговорювалися актуальні питання лінгвістики, методики, соціальних комунікацій та літературознавства на матеріалі різних мов.

фото 023

Другий день конференції відзначився продовженням роботи секцій та підбиттям підсумків роботи конференції. У результаті було відзначено кращі доповіді та ухвалено рішення про публікацію доповідей у збірнику студентських статей «Філологічні студії» та у фаховому збірнику «Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. Серія: Філологія».

фото 024

Завершальна екскурсія до краєзнавчого музею міста і до музею ім. П. П. Шмідта ознайомила гостей з історією засвоєння та становлення м. Бердянськ.

Сподіваємося на плідну роботу та бажаємо молодим науковцям успіхів, натхнення, творчих здобутків, плідної роботи і чекаємо на наступній конференції.

«Університетське Слово»
(за інформацією кафедри загального
мовознавства та слов’янської філології ФФСК)
Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print