Трохи сонця в холодній воді

Одним з найдорожчих ресурсів сьогодення є час. І більшість з нас відхрещуються від соціальної відповідальності саме його відсутністю. Нам легше принести в жертву якісь матеріальні речі, чим витратити бодай кілька годин свого часу на допомогу тим, хто того потребує. Бо ми щодня зайняті, біжимо, запізнюємося.

DFBwC2-AiXc

Замисліться, невже в вашому напруженому графіку не знайдеться одного вільного дня. Відмітьте його в своєму записнику як «Подарований людям з Синдромом Дауна». Можливо, саме цей день назавжди змінить ваше світобачення та життєві цінності… Адже упередження в нашому суспільстві закривають для таких людей багато дверей.

IMG_8177 MwaV7AHHxHo

Настав час змінити цю ситуацію та вивести життя людей з Синдромом Дауна на новий рівень. Саме тому у всьому світі 21 березня відзначається як День людини з Синдромом Дауна. Цей день обрано неспроста. 21-й день третього місяця нагадує, що синдром пов'язаний з трьома копіями 21-ої хромосоми.

Аби привернути увагу до «дітей сонця» студенти спеціальностей «Соціальна педагогіка» та «Соціальна робота» долучились до Всесвітньої акції «LOTS OF SOCKS». Одягаючи непарні, різнокольорові шкарпетки, учасники акції продемонстрували свою солідарність до людей з непарною хромосомою. Це дозволило багатьом відчути на собі, як це бути не таким як всі… Під час акції був організований збір коштів для дітей з особливими потребами, які будуть перераховані Центру соціальної допомоги та реабілітації інвалідів «Турбота».

IMG_8195

Окрім цього за ініціативи викладачів кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Катерини Петровської та Анастасії Тургенєвої в рамках організації діяльності Компетентнісного центру інклюзивної освіти (директор Лариса Казанцева) відбувся захід «Трохи сонця в холодній воді». Присутні мали змогу ознайомитися зі статистичними даними щодо розповсюдженості Синдрому Дауна як в Україні, так і за кордоном; переглянути та обговорити пізнавальні відеоролики («Дорога майбутня мама», «Так вчиняють діти з Синдромом Дауна», «8 успішних людей з Синдромом Дауна»); переконатися, що люди з таким діагнозом можуть відвідувати навчальні заклади, брати участь в іграх і концертах, успішно працювати в сфері обслуговування, займатися волонтерською діяльністю, акторською майстерністю, захищати наукові дослідження. Розробкою та втіленням у життя цього заходу займалися студенти 2 курсу, які пройшли навчання у Школі волонтерів кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, за підтримки студентів Антона Сердюченко, Анастасії Лазаренко та Карини Торчаніної.

Всім нам, членам суспільства, слід ще раз нагадати, що люди з вадами у розвитку набагато більше розкриють свої можливості, якщо будуть жити в атмосфері любові та соціального прийняття. Головне – не забувати, що любов сильніше, ніж вирок лікарів. «Сонячні діти» вчать нас бути чуйними, терплячими, доброзичливими, допомагати один одному.

Анастасія Лебедєва,
студентка 3 курсу
спеціальності «Соціальна педагогіка»
(За матеріалами кафедри)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print