ЦІКАВА ІСТОРІЯ ВЕЛИКОЇ КНИГИ

Наприкінці 2011 року в Парижі відбулось засідання ХХХVІ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, на якому до двохсотлітнього офіційного календаря Світового культурного співтовариства було додано й 250-річчя створення «Історії слов’яноболгарської» Паїсія Хилендарського, і було прийнято рішення відзначити справу Паїсія в усіх країнах-учасницях Організації.

6 листопада 2013 року з метою вшанування видатного болгарського історика та письменника до Бердянського державного педагогічного університету завітала викладач Пловдивського університету імені Паїсія Хилендарського Антоанета Джельова із лекцією на тему «Паїсій Хилендарський та його «Історія слов’яноболгарська» у Болгарії та за її межами: Списки. Опрацювання. Дослідження».

Зі словами привітання виступили координатор міжнародної діяльності БДПУ, доктор історичних наук, професор Ігор Лиман, директор Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ, доктор філологічних наук, професор Ольга Харлан та завідувач кафедри загального мовознавства та слов’янської філології, кандидат філологічних наук, доцент Алла Сердюк.

Велике зацікавлення в слухачів викликала доповідь пані Антоанети, яка звернула увагу на те, що «Історія слов’яноболгарська» – книга, яка є еманацією духовного буття болгарської нації. Вийшовши за межі першочергового задуму монаха Паїсія Хилендарського – зібрання матеріалів та фактів про минуле болгарського народу – «Історія слов’яноболгарська» стала поштовхом для відродження, цілісності болгарського народу та кожної особистості зокрема.

Слухачі знайомились із історією створення книги, її розповсюдженням, перекладами, а також із переліком російських та українських вчених, які працювали з «Історією слов’яноболгарською» (див. світлини).

З упевненістю можемо сказати, що кожен із присутніх отримав нові знання та занурився у захопливий світ визначного творіння.

Бажаємо пані Антоанеті нових досліджень та з великою радістю чекаємо нових її цікавих лекції.

Тетяна Нікішина,

асистент кафедри загального мовознавства та слов’янської філології

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print