Цікавий Тиждень психології

Такий довгоочікуваний та багатообіцяючий Тиждень психології виправдав усі надії: до Всеукраїнського дня психолога кафедра прикладної психології та логопедії факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти підготувала низку просвітницьких, навчальних і пізнавальних заходів.

Мотивація – сила, яка змушує нас діяти, виходити з зони комфорту, шукати нестандартні виходи з ситуації та проводить нас “через терні до зірок”. Кафедра прикладної психології та логопедії  до Всеукраїнського дня психолога оголосила конкурс серед здобувачів вищої освіти  «Моя мотивація» аби зрозуміти, що надихає їх до професійного саморозвитку. Серед усього різноманіття робіт найкращою визнаний мотиваційний плакат Анастасії Панової.

Ще однією родзинкою цьогорічного Тижня психології було залучення здобувачів вищої освіти Бердянського державного педагогічного університету до обговорення украй важливої проблеми сучасності «Людина і гаджети». Під керівництвом викладача кафедри прикладної психології та логопедії Наталі Цибуляк здобувачі вищої освіти 102 групи факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти  Мирослава Ожаровська та Анастасія Кудлай створили сторінку в соціальній мережі Instagram,через яку прагнули привернути увагу молоді до проблеми залежності сучасної людини від гаджетів, висвітлювали дані психологічних досліджень щодо впливу технології на психіку людини, запрошували до активного та різнобічного обговорення цієї проблеми. Вражаючими стали дані опитування нашої молоді: 100% респондентів вважають, що реальне спілкування є більш  цінним і важливим для людини, його не можна замінити віртуальним, однак більшість часу студенти спілкуються один із одним через соціальні мережі. Для активізації реального спілкування Мирослава Ожаровська та Анастасія Кудлай ініціювали «challenge» «Вихідні – без гаджетів!» серед здобувачів вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.

23 квітня викладач кафедри прикладної психології та логопедії Наталя Цибуляк разом із здобувачами вищої освіти 201, 203, 401, 402 групами факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти  досліджували розуміння змісту та спрямованості власного життя за допомогою техніки «У пошуках сенсу життя» (авторська методика Р. Ткач). Це дало можливість  замислитися над власним життєвим шляхом і пролонгувати його як практичну реалізацію свого покликання. Наприкінці заняття здобувачі вищої освіти написали «Лист у майбутнє самому собі» для позитивного професійного самофутурування.

Ще одним цікавим заходом цього дня був тренінг «Мистецтво керувати конфліктом», який  для здобувачів вищої освіти 401 та 403 груп факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти проводив викладач кафедри прикладної психології та логопедії Ганною Сизко. Під час тренінгу були розглянуті такі важливі для майбутніх педагогів моменти, як-от: необхідність взаємодії, важливість виходу з зони комфорту та вміння визнавати свої помилки. З використанням образних життєвих прикладів учасники тренінгу розглянули основні типи конфліктів, з якими вони зіштовхуються в процесі навчання, як у форматі «здобувач вищої освіти – викладач», так і в форматі «здобувач – здобувач». Були розібрані конкретні життєві ситуації та сформульований Кодекс поведінки в конфлікті. Активна участь здобувачів вищої освіти, та наведення актуальних прикладів дозволило зробити тренінг насиченим та цікавим для усіх учасників. Головним же результатом тренінгу стало те, що майбутні фахівці на практиці опрацювали техніку попередження та ефективного вирішення конфліктів, що, безсумнівно, знадобиться у професійній діяльності.

24 квітня викладач кафедри прикладної психології та логопедії Тетяна Сущинська проводила для здобувачів вищої освіти арт-терапевтичне заняття «Тече ріка, тече швидка ріка», під час якого дівчата 305 групи факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти  розглядали ріку як метафору групового процесу. Початок ріки – звичайно ж, як і початок навчання, у кожної  був свій, а отже і джерел, з яких починається річка, виявилося декілька. А ось надалі ріка потекла спільна, надійна, різнобарвна, така, як і особистості, з яких складається група.  І для кожної є своє місце, і у кожної є підтримка, і кожна ділянка вплітається в загальну течію, зберігаючи свою унікальність. А закінчує річка свій плин в безмежному морі можливостей, де кожна доля потече своїм шляхом. Але попереду ще багато часу навчання та цікавих студентських свят і буднів. Тому саме на середині річки дівчата побудували дім своєї групи, як символ спільного простору, який виявився яскравим, світлим, надійним і теплим.

25 квітня здобувачі вищої освіти 401 та 403 груп Катерина Дернова, Єлізавета Петренко, Юлія Солонська та Тетяна Триколенко під керівництвом викладача кафедри прикладної психології та логопедії Тетяни Сущинської організували арт-терапевтичний тренінг «Я в групі» для 102 групи факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти. Учасники  тренінгу вчилися презентували себе, відчувати, чути та розуміти один одного. Ставши одним цілим,  малювали спільний малюнок, і, звичайно ж, дістали кожен свою зірку Мрії, яку помістили в спільному груповому Космосі. Ведучі заходу продемонстрували вміння створювати в групі особливу атмосферу згуртованості, доброзичливості та відвертості, проявили творчість і професійні якості практичного психолога.

Цього дня  здобувачі вищої освіти 301 та 303 груп факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти  мали  можливість дослідити власний образ “Я” за допомогою техніки «Горщики» (авторська методика), яку проводив викладач кафедри прикладної психології та логопедії Тетяна Сущинська. Учасники арт-терапевтичного заняття аналізували свої якості, що втілилися в різноманітних образах горщиків, які були наповнені індивідуальним змістом. А ось вірою в здійснення мрій наповнили Горщики казкові предмети: туфелька Попелюшки, булава, компас, чарівна паличка, корабель наділили кожний Горщик надзвичайними якостями. Проте, виявилося, що все чарівне є відбитком реальних якостей людини.

Проведення тижня психології – це давня традиція, яку кафедра прикладної психології та логопедії факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти завжди прагне наповнити цікавим і важливим змістом для професійного та особистісного розвитку майбутніх фахівців.

За матеріалами кафедри прикладної психології та логопедії
Світлини з архіву кафедри прикладної психології та логопедії

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print