Тиждень, присвячений Шекспірові

З 14 по 18 квітня кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури ІФСК БДПУ проводила тиждень, присвячений 450-й річниці від дня народження відомого англійського драматурга Вільяма Шекспіра.

14 квітня

Відкриття тижня розпочалось переглядом та обговоренням історичного фільму «Анонім» (2011), який репрезентував одну із відповідей на «шекспірівське питання». Фільм дозволив глядачам ознайомитися з особливостями театру шекспірівської доби, з фактами біографії відомого драматурга Відродження В. Шекспіра, творчим спадком драматурга, з’ясувати суть шекспірівського питання. Після перегляду відбулося обговорення фільму. Студенти жваво обговорювали місце і роль “шекспірівських” сюжетів у сучасній культурі, літературі, кіно й театрі.

15 квітня

Студенти другого, третього й четвертого курсів мали змогу взяти участь у літературному брейн-рингу за творчістю В.Шекспіра (відповідальний – Г. О. Бєлаш). Командам заздалегідь потрібно було визначитися з капітаном, придумати назву, девіз, а також презентацію команди для журі, у склад якого увійшли викладачі кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури, зокрема С. О.Філоненко, В. О .Коркішко, Р. І. Костомицький та М. М. Варикаша. Далі командам пропонувався ряд завдань. Так, вони повинні були з окремих англійських слів скласти шекспірівські афоризми; переглянувши картини відомих художників, вгадати епізоди яких творів Шекспіра вони ілюструють; визначити віршовий розмір сонета і зробити його філологічний аналіз, а також відповісти на запитання стосовно життєвого і творчого шляху англійського письменника. Врешті, перше місце посіла команда четвертого курсу «Ladies in Black», яка й отримала приз – диплом переможця, а також торт.

16 квітня

Викладачі кафедри Співак І. Е. , Харіна О. О. і Харіна О. І. провели методичний воркшоп «Актуальність викладання інноваційних технологій: моделювання уроку літератури за творчістю В. Шекспіра». З презентаціями фрагментів уроків виступили студенти 51 і 53 групи ІФСК. Найкращою була визнана презентація «Використання проблемних технологій на уроках світової літератури під час вивчення п’єси «Гамлет» В.Шекспіра» Валерії Куропятник, яка й отримала почесну грамоту.

17 квітня

Усі бажаючі запрошувалися на літературно-музичну виставу «В плену шекспировских страстей». Розпочалося свято з монолога Шекспіра (П. Колоянов), а також пісні «Во имя всех влюбленных» у виконанні Є. Сєрих та М. Круть. Продовжили захід учні 11 школи під керівництвом вчителя англійської мови Н. П. Борисової, які декламували уривок з комедії В. Шекспіра «Сон в літню ніч». Юлія Мусенко та Микита Коваль виконали витончений танець Офелії. Кульмінаційним моментом став спектакль «Багато шуму з нічого», який поставили студенти ІФСК (О. Трюхан, Д. Кондратьєв, А. Сиващенко, А. Басараб, К. Кара, О. Наконєчний та О. Чадаєв) під керівництвом В. О. Коркішко та Г. І. Табакової. Завершився захід відеомонологом Володимира Висоцького у ролі Гамлета. А фінальним акордом стала пісня «Королі нічної Верони».

18 квітня

Відбулася презентація збірки перекладів «Суть закону – любов до людей», яку підготували студенти ІФСК, спробувавши себе у ролі перекладачів сонетів Вільяма Шекспіра. Під час заходу вони розповідали про творчість письменника, слухали декламування віршів професіональними акторами англійською мовою й сонети, покладені на музику, а також ознайомили гостей заходу зі своїми творчими перекладами. Найкращим визнано виконання перекладу сонета Нуне Мікаїлова (студентка 13 а групи ІФСК).

Марта Варикаша,
кандидат філологічних наук,
доцент кафедри зарубіжної
літератури і теорії літератури

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print