Тиждень Японії в БДПУ

Цього року виповнюється 25-річчя з часу визнання Японією незалежності України та встановлення дипломатичних стосунків між цими країнами. Наказом Президента України № 1 від 11 січня 2017 року з метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв'язків між Україною та Японією, а також на виконання домовленостей, досягнутих за результатами офіційного візиту Президента України до Японії, постановлено оголосити 2017 рік Роком Японії в Україні.

У рамках Днів науки, що проходили з 15 по 19 травня в стінах Бердянського державного педагогічного університету, кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури (завідувач – доктор філологічних наук, професор Вікторія Зарва) організувала тиждень, присвячений року Японії в Україні.

Японія – приголомшлива країна. У ній унікальне все: міста, мова, культура. Усі, хто хоч раз побував у Японії, переконані, що нічого подібного вони не бачили в жодній іншій країні світу. Усі, хто хоч раз прочитав японський художній твір, стверджують, що японську літературу неможливо просто зрозуміти – її можна лише відчути. Чому для нас у Країні висхідного сонця стільки незрозумілого, чарівного? Головна причина, напевно, у тому, що японці завжди і в усьому вміли знайти гармонію.

15 травня відбувся науково-методичний семінар, гостями якого стали викладачі та студенти Бердянського державного педагогічного університету, викладачі  Бердянського машинобудівного коледжу Запорізького національного технічного університету, учителі загальноосвітніх шкіл м. Бердянська (ЗОШ №20, гімназія №3 «Сузір’я»). Учасників семінару привітали перший проректор університету, професор Ольга Гуренко, заступник декана з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності, доцент Тетяна Нікішина, завідувач кафедри історії та філософії Ігор Лиман.

2 3

16 травня кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури спільно з Центральною бібліотекою Бердянської міської централізованої бібліотечної системи провела ряд заходів: презентацію бібліотечного фонду японської літератури (Олена Баєва, завідувач сектору читального залу); відеопрезентацію «Японія і Україна: що нас об’єднує» (Олена Буркут, завідувач методико-бібліографічного сектору).

Родзинкою цього дня став майстер-клас «Оригамі як різновид японського мистецтва», який для гостей заходу залюбки провела Тетяна Дрозд, керівник гуртка оригамі Центру дитячої та юнацької творчості. Кожен зміг спробувати свої сили в старовинній техніці складання різноманітних фігур із паперу. На відміну від інших видів традиційної японської культури (ікебана, бонсай, каліграфія, складання хайку та ін.) оригамі є не лише екзотичним мистецтвом; воно містить у собі величезний творчий потенціал щодо використання його в різних галузях діяльності людини. Особливо корисним був майстер-клас для студентів, адже оригамі дає можливість установити органічні зв'язки з іншими дисциплінами: мовою, психологією, образотворчим мистецтвом, трудовим навчанням, геометрією, кресленням тощо. Оригамі – це унікальний різновид інтелектуальної гри, яка сприяє гармонійному розвитку образної, логічної та емоційно-вольової сфери людини.

17 травня гостей Бердянського художнього музею імені І. І. Бродського чекала віртуальна екскурсія «Культура і традиції Японії», яку провела для наших викладачів та студентів Яна Хомченко, старший науковий співробітник. Після цього заходу присутні могли насолодитися прекрасними творами мистецтва, представленими в музеї.

8 9

На завершення тижня Японії в Україні 18 травня викладачі кафедри організували перегляд японського кіно, зокрема художнього фільму «Слухай пісню вітру» – екранізації  роману класика японської літератури Харукі Муракамі (1980 рік, режисер Кадзукі Омори). Цього ж дня підведено підсумки конкурсу на краще хайку, який було оголошено серед студентів факультету філології та соціальних комунікацій. Переможцями стали студенти 1 курсу: Михайло Москаленко, Володимир Татарін (диплом І ступеня), Катерина Білич, Петро Семенчук (диплом ІІ ступеня).

Упродовж усього тижня викладачі та студенти могли ознайомитись із книжковими виставками, присвяченими японській культурі, які знаходились у методичному кабінеті 5б корпусу, а також у читальному залі центрального корпусу БДПУ.

Кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури дякує відділу освіти виконавчого комітету Бердянської  міської ради Запорізької області, Центральній бібліотеці Бердянської міської централізованої бібліотечної системи, Бердянському художньому музею ім. І.І. Бродського та Бердянському центру дитячо-юнацької творчості за співпрацю!

6 7

Кафедра зарубіжної літератури
та теорії літератури
e-mail: ffsk.zarlit@bdpu.org
(світлини з архіву кафедри)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print