У День кольорових шкарпеток і сонячних людей

Щороку 21 березня у світі відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна. «Сонячні люди» – так називають тих, хто має генетичну аномалію, яку спричиняє присутність додаткової хромосоми у 21 парі.

Аби привернути увагу до інакшості, однак не меншовартості, людей з синдромом Дауна по всьому світу в цей день проходить акція "LOTS OF SOCKS".

День і місяць для цієї події були обрані зовсім не випадково — вони символічно позначають природу синдрому Дауна: березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня).

Здобувачі вищої освіти та викладачі факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти 21 березня долучились до світового фотофлешмобу Lots Of Socks.

Ініціатором та організатором заходу у Бердянському державному педагогічному університеті виступила кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти на чолі з завідувачкою, кандидатом педагогічних наук, доцентом Катериною Петровською.

Метою флешмобу було звернення уваги суспільства на проблеми людей з синдромом Дауна. Долучитися до фотофлешмобу міг кожен студент, потрібно було лише одягти різнокольорові, непарні чи просто яскраві шкарпетки, сфотографуватися та викласти селфі у соціальних мережах. Таким чином демонструючи свою солідарність з людьми з непарною хромосомою, й водночас звернення на себе уваги перехожих, зрозуміти, як це — бути не таким, як більшість.

Дякуємо всім, хто взяв участь і є небайдужим і толерантним членом суспільства!

Слайд1 Слайд2

Слайд3 Слайд4

Слайд5 Слайд6

 

Анастасія Попова,

ст. викладач кафедри соціальної роботи

та інклюзивної освіти, к.п.н., ФДССО

Світлини з архіву кафедри

 

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print