У єдності думок і справ робимо країну кращою!

23 березня ц.р. студенти 4-го курсу спеціальності «соціальна педагогіка» (М. Боровська, О. Король, Є. Кривуля) у рамках корекційно-реабілітаційної (виробничої) практики провели лекційне заняття на тему: «Перші кроки на шляху до інклюзії» на методичному об`єднанні вихователів дитячого санаторію «Бердянський».

Метою лекційного заняття було детальне ознайомлення вихователів дитячого санаторію з поняттям інклюзії та сучасним станом її впровадження в Україні. Лекція включала у себе інформаційний і практичний блоки. Під час інформаційного блоку студенти-практиканти розповіли про шляхи впровадження інклюзії у загальноосвітні школи, методи які педагоги та вихователі можуть використовувати у своїй практичній діяльності для того, щоб діти з особливими освітніми потребами почували себе повноправними членами суспільства і могли реалізувати свій потенціал у навчально-виховній діяльності.

Практичний блок заняття включав у себе перегляд мультиплікаційного фільму та виконання цікавих вправ, які вихователі зможуть використовувати у своїй повсякденній практиці. Зокрема, були проведені такі вправи «Політ на острів», «Скріпки», «Дерево та листя», «Емблема: Толерантне ставлення до дітей з особливими потребами».

Усі учасники активно брали участь у виконанні вправ, а також ставили проблемні й цікаві питання, що стосуються включення дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітню навчально-виховну діяльність. Оскільки розуміють необхідність і важливість її впровадження у контексті реалізації права кожної дитини на освіту відповідно до нової редакції Закону України «Про освіту». У ході підбиття підсумків лекційного заняття стала цікавою темою для обговорення, що стосується переваг і недоліків інклюзивної освіти, де кожен учасник лекції зміг висловити власну думку і запропонувати власне бачення реалізації інклюзивного освітнього процесу.

Студенти-практиканти спеціальності «соціальна педагогіка», викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти висловлюють щиру вдячність колективу вихователів дитячого санаторію «Бердянський» за можливість проведення лекційного заняття на актуальну тему, що турбує освітян усього світу. Адже лише у єдності думок, справ і небайдужості до проблем дітей з особливими освітніми потребами ми зможемо наблизитися до створення ідеальної моделі інклюзивної освіти для нашої України.

1 2

3

 

Марія Боровська,

студентка 4-го курсу спеціальності «соціальна педагогіка»

факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

(світлини з архіву студентки)

 


Поділитися:

  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Blogger
  • Мой Мир
  • Одноклассники
  • Print
  • RSS
comments powered by HyperComments

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!