У рамках фестивальних днів науки

17-18 травня ц. р. гуманітарно-економічний факультет БДПУ гостинно зустрічав науковців із різних регіонів України на відкритті Всеукраїнської наукової конференції «Ідея провідництва в освіті України (ХІХ-ХХ ст.)», організатором якої стала кафедра менеджменту та адміністрування за підтримки Міністерства освіти і науки та Національної академії педагогічних наук України.

На урочистому відкритті конференції, присвяченої управлінню освітою, з вітальним словом виступив ректор БДПУ, професор Ігор Богданов, наголосивши на важливості та необхідності проведення науковцями обраного методу дискурс-аналізу, присвяченому актуальній потребі глибокого філософського та методологічного осмислення провідництва не лише в історичному аспекті, а й в перебудові та реформуванні управління сучасною системи освіти.

Із вітальним словом до учасників конференції також звернулася декан гуманітарно-економічного факультету БДПУ Тамара Макаренко, яка акцентувала увагу на важливості цього форуму в галузі управління освітою.

Під час пленарного та секційних засідань були представлені та обговорені актуальні проблеми в царині соціального управління. З доповіддю «Феномен провідництва. Провідництво в освіті – рушій освітніх змін» виступив професор Василь Крижко, наголосивши, що саме в освіті, освітніх традиціях можемо знайти сьогодні причини переважної більшості проблем, з якими зіткнулася Україна, і з якими ми весь час бідкаємося. І, що така важлива галузь як освіта потребує грамотного управління і патронату з боку держави. Проректор з наукової роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського  доцент Сергій Клепко виступив із доповіддю «Філософська синтеза провідництва в освіті», зазначивши, що цей форум і представлена колективна монографія «Провідництво в освіті. Від ідеї до вічності» за загальною редакцією професора Ігоря Богданова уможливлюють початок реалізації соціального управлінського проекту провідництва. Директор «Авторської школи М. П. Гузик», член-кореспондент НАПН України Микола Гузик наголосив на ролі гуманістичної ідеї проводу з питань навчання і виховання духовних потреб молоді. Завідувач кафедри педагогіки і педагогічної майстерності Мелітопольського державного педагогічного університету, доктор історичних наук, професор Ангеліна Коробченко відзначила важливість вивчення і використання досвіду українського просвітництва ХІХ ст. як джерела провідництва в освіті. 

У роботі конференції та плідній дискусії в обговоренні важливих і болючих проблем у галузі управління освітою взяли участь науковці, керівники освітніх установ, вчителі-практики.

Член – кореспондент НАПН України М. П. Гузик вніс пропозицію звернутися до Президії Академії  щодо легітимізації поняття «провідництво в освіті».

DSC_95183

DSC_95710

Ірина Шумілова,
доцент кафедри менеджменту та адміністрування ГЕФ БДПУ

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print