У скорботі – пом`янули

   Учора, 20 травня,  у День пам’яті жертв політичних репресій і 80-х роковин Великого терору-масових політичних репресій комуністичного тоталітарного режиму 1937-1938 років, за сприяння міської влади на перехресті проспекту Праці та вул. Земської відбувся мітинг-реквієм.

    Постраждалий від політичних репресій Теодозій Патлика, представники відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконкому Ірина Шинкаренко та Ігор Зубрицький, науковці і студенти БДПУ, освітяни, працівники культури, громадські активісти від патріотичних організацій "Легіон Свободи", “Українська громада” і “Просвіта”, "Вільна громада-комфортне місто", “Громадська варта-самооборона”, «Наші Атланти», представники Українського Вільного Козацтва і КВЗН "Запорозька січ", ветерани та учасники АТО вшанували постраждалих та закатованих за роки комуністичного тоталітарного режиму.

З промовами виступили: секретар координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання громадян міста Ігор Зубрицький, голова обласної ГО "Легіон Свободи" Микола Тюркеджи, вчитель історії, заступник голови ГО «Українська громада» Ольга Войникова, заступник голови міського тов. "Просвіта", автор книги "Імена, поверненні із забуття" Олександр Змієвський, голова бердянського осередку ВГО товариство «Просвіта» ім. Т. Г.Шевченка Володимир Пилипенко, – які засудили злочини комуністичного радянського режиму проти людяності.

Присутні вшанували безвинно загиблих хвилиною мовчання і заспівали Державний Гімн України.

    Перед учасниками мітингу-реквієму виступив завідувач кафедри історії та філософії, доктор історичних наук, професор БДПУ Ігор Лиман, який розповів про політичних репресованих науковців в Бердянську у 1937-1938 роках, про необхідність проведення масових просвітницьких заходів для бердянців з метою формування національної свідомості у боротьбі за незалежну, вільну, правову і суверенну Україну.

   Завершився мітинг віршом Василя Симоненка «Народ мій є, народ мій завжди буде!» від журналіста, редактора газети БДПУ «Університетське Слово» Степана Гериліва, який разом із іншими активістами запалив свічі пам`яті та скорботи.

1 2

3 4

5 6


«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Ігоря Зубрицького)

  


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print