У світі античних образів

Доцент кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури факультету філології та соціальних комунікацій Ганна Александрова 18 квітня ц. р. провела відкрите практичне заняття «У світі античних образів».   

6 8

Для проведення заняття викладач використала сучасну технологію – інтелектуальну гру – брейн-ринг, яка здатна по-справжньому зацікавити, заінтригувати, захопити студентів літературним матеріалом, побачити в ньому, без перебільшення, дорогоцінний скарб. Брейн-ринг – це гра не лише на демонстрацію ерудиції або відмінної пам’яті. Це гра, яка вимагає майже миттєвої концентрації думок, уміння логічно мислити, працювати в команді та знаходити обґрунтовану відповідь на питання. Така форма проведення заняття сприяє реалізації виховних та творчих компонентів діяльності студентів у процесі отримання знань.

У брейн-рингу брали участь дві команди: «Афродіти» та «Андромеда», до складу яких увійшли студенти-філологи 11 та 12 груп. Ганна Олександрівна підготувала для них 10 завдань різних рівнів складності: представлення команд, розминка, завдання «Зрозумій мене» (один представник із команди має жестами показати своїм товаришам афоризм, а вони – відгадати), завдання на відповідність «твір – автор», завдання «Кому належить афоризм?», опитування щодо античних жанрів, завдання «Кмітливий» (на екрані – зображення різних предметів, а команди повинні сказати, якого давньогрецького або давньоримського бога чи героя вони символізують або кому належать), завдання «Приховане ім’я», завдання на відповідність «герой – твір», останнє, найцікавіше, творче завдання – складання панегірика, який є пародією на риторичне мистецтво (на зразок пародійних панегіриків Лукіана). За результатами змагання перемогла команда «Андромеда».

1 

Позитивним моментом відкритого заняття було те, що участь у змаганні брали не тільки учасники команд, але й глядачі. Компетентні члени журі теж задавали запитання, за які команди отримували додаткові бали.

Для всіх присутніх гра подарувала незабутні враження, шквал позитивних емоцій та гарний настрій від спілкування. Студенти-учасники були дуже задоволені, адже брейн-ринг – це можливість проявити й випробувати власний інтелект, увагу, зосередженість і витримку. Залишаючи аудиторію, викладачі і студенти обговорювали найбільш гострі моменти змагання, найцікавіші питання, аналізували помилки команд.

2

Кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури бажає всім студентам бути наполегливими в навчанні, оскільки саме розвинений інтелект і широкий світогляд є запорукою успішності в майбутній професії.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами кафедри)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print