У «Творчій світлиці» – Степан Герилів

4

«У всякого своя доля і свій шлях широкий…» Ці слова Тараса Шевченка якнайкраще підходять людині, яка 2 серпня стала гостем бібліотеки (Долинська центральна районна бібліотека, Івано-Франківська область – УС). Це – талановитий журналіст, поет, сатирик і надзвичайно цікава людина – Степан Герилів. Він народився на Львівщині, одинадцять років жив і працював у Долині, а наступні 15 років вів непросте заробітчанське життя на землях Канади, Греції, а згодом Сполучених Штатів Америки. Для україномовних читачів (там за кордоном) він був відомий як Стефко з Долини, котрий пише гумористичні вірші. Цікаво було послухати розповідь пана Степана про заробітчанське минуле та повернення в Україну. До нас Степан Герилів приїхав із Бердянська Запорізької області, де він проживає кілька останніх років. Його життя в Бердянську набуло смислу в журналістській діяльності, а саме у виданні газети «Університетське Слово» Бердянського державного педагогічного університету та в організації волонтерського руху «Наші Атланти». До речі, приводом для творчої зустрічі в Долині послужила презентація його книги «Наші атланти: жертовність во ім’я спасіння». Ця книга – це досвід патріотизму бердянських доброчинців. Вона змушує хвилюватись, страждати, сумувати, плакати і пишатися тим, що Україна багата не тільки на мужність кожного воїна, а й на милосердя простих людей. Розповідь про книгу доповнювали відеослайди з коментарями автора та буктрейлер на цю книгу.

1

На зустріч прийшли колеги, друзі, творча інтелігенція, представники громадськості та читачі, які одразу потрапили під вплив неперевершеного мистецтва розповіді, гумору та вражаючої товариськості гостя. Степан Герилів поспілкувався з присутніми, відповів на їх запитання і, навіть, прочитав одного зі своїх віршів, вміщених у книзі про бердянських Атлантів.

3

Теплі слова прозвучали на адресу пана Степана від колег та друзів: Ярослава Савчина, Володимира Андруха, Дмитра Веселовського, Степана Янковського. А журналіст Галина Щадей, крім слів вітання, передала в благодійний фонд бердянських «нашоатлантівців» 1000 гривень.

2

На завершення директор бібліотеки Людмила Фреїв подякувала гостю за цікаву зустріч, побажала миру, добра, нових книг, а учасники заходу отримали книгу «Наші Атланти: жертовність во ім’я спасіння» в подарунок з автографом та побажаннями автора.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами: 
http://dcrb.net/news/u-tvorchij-svitlytsi-%e2%80%93-stepan-heryliv/). 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print