У возвишеному дусі повернулись з Білорусі

23-26 вересня ц. р. представники Бердянського державного педагогічного університету Ольга Гуренко та Ігор Лиман брали участь у міжнародному конгресі «Підтримка обдарованості – розвиток креативності», що проходив у Вітебському державному університеті імені П. М. Машерова. Конгрес відбувся за ініціативи Міжнародної академії гуманізації світи (The International Academy for the Humanization of Education) і зібрав у тому числі й значну частину учасників консорціуму ТЕМПУС-проекту «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами й організаціями».

У роботі наукового форуму взяли участь науковці Білорусі, Росії, України, Латвії, Німеччини, Австрії, Фінляндії та Швейцарії.

З вітальними словами до учасників конгресу звернулись ректор Вітебського державного університету імені П. М. Машерова Олексій Єгоров, заступник міністра освіти Республіки Білорусь Василь Будкевич, президент Міжнародної академії гуманізації світи Ольга Грауманн, заступник голови Постійної комісії Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь з освіти, культури і науки Михайло Волков, почесний президент Міжнародної академії гуманізації освіти Рудольф Кек, ректор Санкт-Петербурзької академії постдипломної педагогічної освіти Степан Жолован, президент Новгородського державного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гавриков, а також представник БДПУ, професор Ігор Лиман.

Бердянські науковці взяли участь у пленарному та секційних засіданнях конгресу, у панельній дискусії «Креативність і шляхи її розвитку». Зокрема, Ольга Гуренко виступила з доповіддю «Соціально-педагогічний супровід творчо обдарованих підлітків у загальноосвітній школі». Напередодні початку конгресу вийшов друком двотомник «Підтримка обдарованості – розвиток креативності», до якого увійшли праці науковців БДПУ Ольги Гуренко, Наталі Захарової та Олени Старинської. Видання включене до зарубіжних реферативних баз даних.

Vitebsk1У рамках конгресу відбулось засідання Міжнародної академії гуманізації освіти, на якому було одноголосно прийнято рішення про прийняття до складу дійсних членів (full members) академії ректора БДПУ Вікторії Зарви і координатора ТЕМПУС-проекту в БДПУ Ольги Гуренко. Були урочисто вручені відповідні сертифікати.

Сплановано подальші заходи, які мають пройти в тому числі й на базі БДПУ в рамках реалізації ТЕМПУС-проекту «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами й організаціями».

Відбулись переговори між Ігорем Лиманом та ректором Вітебського державного університету імені П. М. Машерова Олексієм Єгоровим. Як результат, складено договір про співпрацю між Бердянським державним педагогічним університетом і білоруським вишем.

Крім того, мали місце плідні переговори з представниками інституцій Швейцарії, Німеччини та Фінляндії. Намічені шляхи налагодження співробітництва.

 Vitebsk2 Vitebsk4 Vitebsk3 Vitebsk5

На світлинах: Сертифікат дійсного члена Міжнародної академії гуманізації освіти ректора БДПУ Вікторії Зарви; Ольга Грауманн (Німеччина) вручає Ользі Гуренко сертифікат дійсного члена Міжнародної академії гуманізації освіти; Ігор Лиман виступає на урочистому відкритті конгресу; Вручення листа подяки ректору Вітебського державного університету імені П. М. Машерова Олексію Єгорову; Ольга Гуренко, Ігор Лиман (Україна), Міхаел Дакснер, Біргіт-Катарина Симанн (Німеччина), Елкє Хільдебрандт (Швейцарія).

«Університетське Слово»
(за матеріалами, наданими професором Ігорем Лиманом)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print