Участь викладачів університету в реалізації грантових програм

18 листопада 2015 року в Бердянському державному педагогічному університеті відбулося четверте засідання у форматі семінару педагогічної майстерності для молодих викладачів «Цілісний науково-педагогічний процес у вищій школі».  Воно було присвячене вивченню досвіду організації методичної роботи вишів країн Західної Європи та Сполучених Штатів Америки. Лейтмотивом заняття став вислів Юлія Цезаря, «досвід усьому вчитель», що з часів римського полководця не втратив актуальності. 

collage2

Починаючи роботу семінару, голова методичної ради університету професор Наталя Сосницька наголосила на важливості участі викладачів університету в реалізації грантових програм. Вона зазначила, що на сьогодні, завдяки ініціативі професора Ольги Гуренко, в університеті активно втілюється проект Темпус-IV «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами й організаціями». В межах цього проекту професори Вікторія Зарва, Наталя Сосницька, Софія Філоненко, Лариса Казанцева пройшли стажування в Університеті міста Гільдесгайм (Федеративна Республіка Німеччина), впродовж якого вивчали досвід підготовки і перепідготовки вчителів, психологів, соціальних працівників до роботи в гетерогенному середовищі – етнічному, мовному, релігійному.

Професор Ірина Глазкова пройшла 6-ти тижневе стажування в університеті штату Каліфорнія, метою якого було поглиблення знань учасників програми про гетерогенність американського суспільства та його вплив на систему освіту. Програма навчання включала  цикли лекцій, семінарських занять, круглих столів, диспутів, присвячених історичним аспектам становлення і розвитку системи освіти в США;  сучасним інноваціям у системі освіти; проблемам імміграції  та її впливу на культуру, освіту і громадянське суспільство США; питанням гендерної рівності в освіті; молодіжним освітнім організаціям та їх ролі у забезпеченні рівного доступу в системі освіти; білінгвізму як вимозі сучасного громадянського американського суспільства.  Учасники програми мали змогу відвідати шість різних шкіл (для обдарованих дітей; для дітей із фізичними вадами; школу, що розташована у мікрорайоні, де мешкають сім'ї з низьким рівнем доходу; типову публічну школу; школу на зразок нашої вечірньої) та два університети, один з яких приватний.

То ж проблеми, запропоновані для обговорення, була вибрані не випадково, оскільки є певний досвід, яким Наталя Сосницька та Ірина Глазкова поділилися з молодими науковцями. Наталя Сосницька висвітлила  теоретичні засади інклюзивної освіти в гетерогенному середовищі, а також особливу увагу приділила системі підготовки майбутнього вчителя до роботи у такому середовищі. У своїй доповіді Ірина Глазкова особливу увагу сконцентрувала на  висвітленні методів  громадянського виховання і методів навчання через служіння суспільству (civic engagement, service learning).

«Університетське Слово»
(за матеріалами методичної  ради БДПУ)

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print