Університетська автономія: досвід словацьких вишів

Наприкінці вересня ц.р. відбулася зустріч делегації українських науковців з колегами з Економічного університету в Братиславі та Вищої школи економіки і менеджменту суспільного управління в Братиславі.

Одним з організаторів та учасників зустрічі українських та словацьких колег була доцент кафедри економіки, підприємництва та фінансів к.е.н. Тетяна Петрівна Несторенко.

Викладачі з вишів з різних регіонів України (зокрема, з Бердянського державного педагогічного університету, Сумського державного педагогічного університету ім..А.С.Макаренка, Центральноєвропейського державного педагогічного університету ім..В.Вінниченка, Харківського національного технічного  університету сільського господарства ім..П.Василенка, Львівського торговельно-економічного університету, Донбаського державного педагогічного університету) обмінялися зі словацькими колегами досвідом організації навчального процесу у вишах, шляхах інтерналізації діяльності університетів як в Україні, так й в країнах ЄС.

Представники керівництва словацьких вишів розповіли, в чому саме полягає автономія університетів в Словаччині. Цікаво було дізнатися, що в словацьких вишах не існує ліцензійного обсягу прийому студентів на навчання. Наприклад, абітурієнти складають вступні іспити в Економічний університет в Братиславі, а декан вже на основі результатів іспитів приймає рішення, скільки від загальної кількості абітурієнтів буде прийнято на навчання на його факультет. Кожний факультет зацікавлений, щоб на навчання до них поступали сильні абітурієнти: в університеті пред’являються серйозні вимоги до якості навчання студентів. Не всі студенти здатні засвоїти освітню програму й після першого курсу близько 30% студентів припиняють навчання в університеті.

Спілкування з колегами із країн Європейського Союзу сприяє обміну досвідом та кращому розумінню сутності реформ в системі вищої освіти.

За матеріалами гуманітрано-економічного факультету

Світлини Тетяни Несторенко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print