Університетські логопеди – вихователям

Діагностична робота міської ПМПК (психолого-медико-педагогічна консультація – служба у сфері освіти міста, яка відповідає за виявлення, облік, діагностичне вивчення дітей віком від 0 до 18 років із вадами у психофізичному розвитку та надання їм корекційно-реабілітаційної допомоги), у якій беруть активну участь й студенти-логопеди Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти БДПУ, засвідчила зростання кількості дітей із мовленнєвими порушеннями в місті в порівнянні з минулими роками. Причинами того є складна екологічна ситуація, низький рівень матеріального добробуту населення, неукомплектованість освітніх закладів учителями-логопедами, дефектологами тощо. У зв'язку з цим постало питання підвищення обізнаності педагогів та батьків з питань профілактики, виявлення, пропедевтики мовленнєвих порушень у дітей.

З ініціативи викладачів кафедри прикладної психології та логопедії ІСПКО БДПУ та за підтримки міського відділу освіти в особі Людмили Лисенко на базі КДНЗ № 40 «Калинка» 3-го грудня ц. р. відбувся науково-практичний семінар «Пропедевтика мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку» для методистів та вихователів міста Бердянську та району.

1

Ведучі семінару – кандидати педагогічних наук, доценти Олена Ревуцька та Ганна Лопатіна, старші викладачі Наталія Бондаренко та Євгенія Линдіна.

  4 5

Університетські науковці запропонували присутнім для обговорення такі теми: «Вади звуковимови та їх зв'язок з аномаліями зубощелепної системи», «Розвиток артикуляційної моторики як засіб профілактики мовленнєвих порушень», «Удосконалення мовлення дітей дошкільного віку шляхом розвитку фонематичного сприймання», «Розвиток дрібної моторики – крок до формування мовлення дітей дошкільного віку».

2 3

Практична користь таких зустрічей – безсумнівна. Про це свідчили привітні обличчя та сяючі зацікавлені очі гостей. Викладачі кафедри вдячні завідувачці Інні Володимирівні Міховій за сердечну гостинність та можливість проведення семінару в стінах КДНЗ № 40.

Ганна Лопатіна, Наталія Бондаренко,
учасники семінару
Світлини з архіву кафедри 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print