В.К. Демиденко – вчитель, педагог, психолог…

Кожен з нас обирає свій шлях
Завдяки вчителям, у яких ми навчались.
Заздрю я педагогам своїм
Бо з самим Демиденком вони спілкувались…
Зоя Вовчок

На кафедрі психології є багато традицій. Однією з них вже другий рік поспіль є проведення лекцій циклу «Життя видатних психологів». Тому логічним продовженням заходів в рамках Тижня психології на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв стала відкрита лекція доцента кафедри психології Ірини Черезової. Тема лекції не залишила байдужими нікого, адже вона була присвячена життю та науковій діяльності видатного психолога та педагога Василя Купріяновича Демиденка. Розповідь лектора про його життєвий шлях була доповнена світлинами, через які можна було відчути любов педагога до своєї професії.

Фото 1

Василь Купріянович (1929-2004 рр.) – відомий психолог, учитель й наставник, щира серцем людина, яка виховала цілу плеяду відомих науковців.

Протягом 15 років В.К. Демиденко працював на посаді ректора Бердянського державного педагогічного інституту імені П.Д. Осипенко. Він був наймолодшим серед ректорів вищих навчальних закладів України. У той час розкривається увесь спектр його людських і професійних якостей: висока духовність, принциповість, справедливість у різних життєвих ситуацій, вимогливість до себе та інших, невтомність і наполегливість, прогностичність гармонійно поєднуються зі щирістю душі, співчуттям, увагою до інших, турботливістю, творчістю.

У 1971 році Василя Купріяновича обрали членом-кореспондентом АПН Радянського Союзу, оскільки за підсумками роботи Бердянський державний педагогічний інститут увійшов до п’ятірки кращих ВНЗ Радянського Союзу.

Із 1981 року В.К. Демиденко очолює кафедру педагогіки і психології Бердянського державного педагогічного інституту, а з 2001 року – кафедру психології, де доклав чимало зусиль для відкриття в університеті спеціальності «Практична психологія».

Завдяки йому в 1992 році в БДПІ була відкрита аспірантура зі спеціальності «Педагогічна та вікова психологія».

Саме тому сьогодні, напередодні професійного свята психологів важливо згадати цього видатного фахівця та ще раз подякувати йому за неоціненний внесок в розвиток психологічної науки та спеціальності «Практична психологія» зокрема.

DSC_01590

Щоб бути гідним психологом, важливо знати історію розвитку психологічної науки… Тому сьогодні у студентів першого курсу спеціальності «Психологія» сьогодні була унікальна можливість пізнати Василя Купріяновича через призму спогадів людей, які були його учнями та колегами. Маловідомими історичними фактами з життя та професійної діяльності Василя Купріяновича на посту ректора Бердянського державного педагогічного інституту, а згодом й університету, присутніх ознайомив професор Ігор Лиман. А власними спогадами про видатного Вчителя поділилися Ірина Черезова, Наталя Жук, Олена Старинська, Андрій Малихін.

Лише людина з безмежною добротою та любов’ю до власної професії здатна творити дива. Саме такою людиною був василь Купріянович, який і останні дні життя провів на роботі.

Василя Купріяновича Демиденка вже 13 років немає серед викладачів Бердянського державного педагогічного університету, але традиції й помисли відомого психолога продовжують жити.

DSC_0167

Лекцію було завершено унікальними кадрами інтерв’ю Василя Купріяновича, який бажав усім бути щасливою людиною, що з радістю йде на роботу та повертається додому.

 

Марина Богдан
старший лаборант кафедри психології
факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Фото Ольги Медведєвої,
студентки 3 курсу
факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print