Валентин Терлецький: «Книга – це як дитина, це ціле життя, велика боротьба»

Сьогодні, в останній день осені, письменник, журналіст, музикант, телеведучий Валентин Терлецький завітав до нашого університету з презентацією своєї нової книги «Кілька років зими».

За словами автора роману, «Кілька років зими» – своєрідна казка для дорослих, яку рецензенти і видавці відносять до жанру фентезі, або пригодницького екшену. Письменник трохи відкрив завісу таємниці, розповівши, що основою сюжету роману є пригоди дітей в суспільстві, в якому забороняється мріяти і фантазувати.

100_0978

«Півділа написати книгу, потрібно її ще видати» – жартує письменник. Валентин Терлецький працював над романом 20 років, адже перші притчі, які увійшли у книгу, були написані ще за студентських років. Проте, так звана «крапка» у кінці роману стала початком великої битви за право видати твір. Відмови, суперечки із видавцями, редагування – через це пройшов роман, перш ніж побачити світ: «Книга – це як дитина, це ціле життя, велика боротьба» – говорить Валентин Терлецький. Опублікувало книгу видавництво «Кальварія». Письменник зазначив, що він гордий від того, що саме це видавництво надрукувало «Кілька років зими», адже, за словами автора, воно публікує кращих літераторів: «Вони знайшли мене, а я – їх. Вони – мій формат, я – їх формат» – коментує Валентин Терлецький.

DSC_0545 DSC_0474

«Я сам люблю такі книги, що тримають і не відпускають до останнього абзацу» – ділиться автор і обіцяє, що читати роман буде не нудно, адже персонажів роману чекають пригоди, загадки і головоломки, а кінцівка твору – непередбачувана.

Окрім презентації книги, письменник порадував аудиторію власними оригінальними музичними композиціями, адже він є фронтменом групи «Декаданс»: «Мій рок-гурт «Декаданс» в лютому відсвяткує не багато, не мало – чверть століття» – розповідає Валентин Терлецький.

DSC_0498_cr DSC_0508 DSC_0547 DSC_0551

Упродовж усієї зустрічі з викладачами і студентами Валентин Терлецький активно спілкувався із публікою і з задоволенням відповідав на запитання. Студент-журналіст 3 курсу ФФСК Сергій Біленький поцікавився: «Кожна творча людина знаходить свій формат натхнення, хтось знаходить його біля вогню, хтось у подорожах. Де його знаходите Ви? Якщо є моменти, які Вас засмучують, вкажіть і їх».

– Мене надихають подорожі, іноді стукіт коліс потяга надихав на нові акорди. А в іншому допомагає краса нашої країни. Тож вибирайтеся з зони комфорту при першій нагоді!

DSC_0560

Ангеліна Кружкова, студентка-журналістка 1 курсу поцікавилась історією створення рок-гурту «Декаданс», на що Валентин Терлецький розповів захоплюючу історію, яка розпочалася в шкільні роки, коли гурт мав назву «Свята інквізиція».

Так непомітно та цікаво сплив час нашої зустрічі з письменником. Наостанок письменник благословив студентів на творчість і закликав не боятися писати і брати участь у різноманітних конкурсах: «Стукайте у двері, хто шукає той знаходить».

Студенти-журналісти 13-ї групи ФФСК
Світлини авторів


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print